آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی رایگان و آنلاین با جواب 2024

بهترین آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی pdf با جواب

بهترین آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی با جواب pdf را از طریق لینک زیر انجام دهید. سطح تقریبی زبان انگلیسی شما به صورت آنی پس‌از اتمام تست قابل رویت است. شما می توانید در این آزمون تعیین سطح آنلاین زبان انگلیسی، سطح حدودی خود را از Elementary تا Advanced مشاهده کنید و منابع مرتبط با سطح تان را مشاهده و دانلود نمایید. توجه داشته باشید که این آزمون به صورت تقریبی سطح شما را مشخص می کند و صرفاً مهارت گرامر، دایره‌لغات و شنیداری شما را می‌سنجد.

نمره تقریبی خود را در آزمون رایگان تعیین سطح زبان انگلیسی، بدون ایجاد حساب کاربری مشاهده کنید. سطح شما وابسته است به گذشته و سابقه زبان انگلیسی شماست. اگر در گذشته کلاس زبان رفته باشید یا فیلم و سریال دیده باشید، احتمالاً عملکرد بهتری در امتحان تعیین سطح آنلاین زبان انگلیسی خواهید داشت. در حقیقت با نشستن سر کلاس زبان و گوش دادن به موسیقی، فیلم و سریال ساختارهای زبان انگلیسی و واژگان خود را تقویت می کنید.

این آزمون تعیین سطح زبان از 30 سوال که تعیین کننده سطح general English شما هستند تشکیل شده است. در آزمون تعیین سطح آنلاین سایت Zandi English نمره حدودی شما به همراه سطح دقیق شما مشخص می گردد. در ادامه خصوصیات و ویژگی های تعیین سطح زبان انگلیسی آمده است:

 • پس از آزمون تعیین سطح آنلاین، به شما خواهیم گفت از نظر دانش زبان انگلیسی تقریبا در چه مرحله یا سطحی قرار دارید.
 • علاوه بر آن، کتاب، جزوه، pdf، پکیج ویدیویی برای تقویت مهارت‌‎های زبان انگلیسی به شما معرفی خواهیم کرد.
 • با پاسخ دادن به هر سوال، یک امتیاز دریافت خواهید کرد و مجموع امتیازات 30 است.

تعیین سطح زبان چه جوریه؟

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی آنلاین، در کوتاه‌ترین زمان سطح دانش شما را مشخص می نماید. سطح زبانی شما به صورت آنی پس از اتمام تست قابل رویت خواهد بود و نیاز به خلق اکانت یا حساب کاربری وجود ندارد. این آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی برای افرادی که می‌خواهند به طور عمومی از سطح زبان انگلیسی خود آگاه شوند مفید است. همچنین چنانچه تمایل داشته باشید، می توانید از کلاس های آموزش زبان انگلیسی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی خود بهره ببرید.

شما با هر سطح زبانی (ابتدایی تا پیشرفته)، می‌توانید شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید. 80 درصد از موفقیت وابسته به نگرش و احساسات شماست و 20 درصد باقیمانده به معلم و روش آموزشی شماست. دوستانی که قصد یادگیری زبان انگلیسی و شرکت در کلاس های زبان انگلیسی را دارند و می‌خواهند ترم مناسب خود را برای شرکت در دوره های استاد زندی را انتخاب نمایند، حتماً در تعیین سطح زبان انگلیسی شرکت کنند. این افراد با شرکت در این آزمون تعیین سطح رایگان می‌توانند از سطح زبان انگلیسی خود آگاه شوند و از لینک پایان آزمون، اقدام به ثبت نام در دوره‌های IELTS یا زبان انگلیسی کنند.

تعداد سوالات30 تست
مدت آزمون10 دقیقه
سطح حدودیاز ابتدایی تا پیشرفته
حساب کاربریلازم نیست
امتیاز هر سوالیک نمره
منابع پیشنهادیبراساس سطح شما

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی چگونه است؟

همه می‌گویند یادگیری زبان انگلیسی کار ساده‌ای است؛ مخصوصا با روش‌های متعددی که طی یک دهه‌ی اخیر طراحی و اجرایی شده است. اما حتما به کرات دیده‌اید که افراد بسیاری از اطرافیانتان مدام از یک آموزشگاه به آموزشگاه دیگر می‌روند، یا در هر ماه ممکن است چندین کتاب خودآموز را برای تقویت انواع مهارت‌های زبان انگلیسی خود خریداری کنند. اینگونه افراد هر بار از متد جدیدی برای یادگیری زبان انگلیسی سخن می‌گویند و با آب و تاب برای شما از پیشرفت‌های حاصل شده این متد‌ها صحبت می‌کنند. اما چرا بعد از مدتی تمام کتاب‌ها و متدها برایشان بی‌مصرف و حتی زننده می‌شود. اشکال کار از کجاست؟

گاهی اوقات ما با متد خوبی برخورد داریم اما روش استفاده از آن را نمی‌دانیم. گاهی حتی نمی‌دانیم کدام متد برای ما مناسب است یا کدام منبع آموزشی می‌تواند به ما کمک کند و ما را به مطالعه و پیگیری یادگیری زبان انگلیسی ترغیب کند. همه این‌ها باعث می‌شود تا همواره در مقابل زبان انگلیسی یک شکست‌خورده باشیم. اما چه کاری از دست ما برای خودمان برمی‌آید؟

استراتژی ما در تعیین سطح زبان انگلیسی

انتخاب یک استراتژی درست و همچنین شناخت طرز استفاده‌ی مناسب از آن، کار هرکسی نیست؛ این کار نیاز به بررسی تخصصی و کارشناسانه دارد. منابع آموزشی هم همینطور؛ میلیون‌ها منبع آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. ما وقت و توان کافی را برای بررسی نقاط قوت و ضعف تمام این منابع و متدها را نداریم. پس بهتر است از جای دیگری شروع کنیم. کاری که می‌توانیم برای خودمان و تقویت زبان انگلیسی خود انجام دهیم این است که افراد مناسبی پیدا کنیم تا به ما راهکار بدهند. کسی که تمام متدهای روز دنیا را مورد بررسی قرار داده باشد و از میان سیل عظیم روش‌های آموزشی، بهترین را به ما معرفی کند.

سایت زبان زندی بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کند و شما را قدم به قدم برای رسیدن به آینده‌ای بهتر کمک خواهد کرد. پس از این تنها کافی است فرصت را غنیمت بشمارید و بعد از انتخاب بهترین آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی pdf با جواب، مراحل ثبت‌نام را در سایت زبان زندی دنبال کنید. با بهرام زندی (مدرس زبان انگلیسی) یک مجموعه کامل در اختیار شماست؛ استفاده از بهترین و گیراترین منابع آموزشی روز دنیا همه آن چیزی است که برای یادگیری زبان انگلیسی به آن نیاز دارید. همه این‌ها را من برای آسودگی شما فراهم آورده‌ام تا تنها دغدغه‌ی شما یادگیری باشد. پس گام اول، آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی با جواب است.

نمونه سوالات تعیین سطح زبان انگلیسی با جواب pdf

تمامی پرسش‌ها براساس گرامر، دایره لغات، مهارت شنیدن ، collocation و حروف اضافه طراحی شده است. به محض اینکه تست را تمام کنید، سطح و نمره خودتان را می‌بینید. همچنین جواب سوالات اشتباه و صحیح برای شما نشان داده می‌شود تا به اشتباهات خودتان پی ببرید.

بیش از 50 سوال برای تعیین سطح زبان انگلیسی با جواب در فایل زیر وجود دارد. این pdf همواره در حال به‌روزرسانی است و در صفحات مختلف آموزش گرامر و واژگان داده شده است. بنابراین حتماً این فایل استثنایی را دانلود و مطالعه نمایید.

تعیین سطح در آموزشگاه زبان

تعیین سطح انواع مختلفی دارد، اما بیشتر آموزشگاهها به اسپیکینگ قناعت کرده و بعداز یک مکالمه کوتاه سطح تقریبی زبان‌آموز را شناسایی می‌کنند. در ادامه به آنها گفته می‌شود که بعداز یک ترم، می‌توانند دوباره تعیین سطح بدهند تا شاید سطح بالاتری را کسب کنند. آنها میخواهند اطمینان حاصل کنند که فرد در جایگاه درستی قرار داده شده است.

در برخی از آموزشگاههای زبان، مبلغی بابت این تعیین سطح اخذ می‌شود، اما متاسفانه کیفیت تعیین سطح، با آن آموزشگاهی که پول نمی‌گیرد متفاوت نیست. آنها باید علاوه بر آزمون شفاهی اسپیکینگ، مهارت‌های گرامر، Reading و Listening داوطلب را بسنجند تا سطح مناسبی را برای آن انتخاب کنند. خیلی از زبان‌آموزان هستند که اسپیکینگ خوبی ندارند، اما سطح خوبی در سایر مهارت‌ها برخودار هستند.

آموزشگاهها نباید روش‌های سنتی را برای تعیین سطح زبان انگلیسی انتخاب کنند. آنها می‌توانند با طراحی یک سایت، تعیین سطح را به صورت آنلاین انجام دهند و فقط در مهارت اسپیکینگ، از داوطلب بخواهند که در آموزشگاه حضور پیدا کند. همه اینها نیازمند برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری کوتاه مدت و درازمدت است که متاسفانه خیلی از آنها به دلیل تنبلی انجام نمی‌دهند. امیدوارم در آینده با تغییر سبک و روش خودشان، مسیر را برای تعیین سطح بهتر زبان‌آموزان فراهم سازند.

سوالات تعیین سطح

سوالات به کار گرفته شده در تعیین سطح زبان انگلیسی سایت Zandi English براساس استانداردهای انتشارات کمبریج، آکسفورد و بارونز است. تمامی نقاط ضعف و قوت شما را شامل می شود و از هر لحاظ شما را میسنجد. مثلاً گرامر های زیر در آزمون آمده است:

 • گرامر present simple
 • گرامر present continues
 • گرامر past simple
 • گرامر past continues
 • گرامر present perfect
 • گرامر present perfect continues
 • جملات شرطی if conditional
 • جملات مجهول passive

همه این گرامرهای پیش شرط سطوح پیشرفته زبان انگلیسی است و حتماً باید در یک آزومن تعیین سح زبان انگلیسی لحاظ شود. بنابراین یقین داشته باشید که بهترین آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی pdf با جواب را فقط در اینجا امتحان خواهید کرد.

معرفی سایت برای انجام تعیین سطح زبان

بعداز انجام تعیین سطح سایت بهتر است خود را در سایت های معتبر دیگر بسنجید. دانشگاه کمبریج یکی از بهترین سایت ها برای انجام تست تعیین سطح است. همینطور سایت British council یکی از جذاب ترین تست های تعیین سطح را در سایت خود قرار داده است. سایت های متفرقه دیگری هم هستند که اگر وقت دارید حتماً در آنها شرکت کنید. در ادامه لیست این سایت ها با لینک مراجعه به صفحه تعیین سطح آمده است.

تست زبان انگلیسی مبتدی

تعیین سطح سایت Zandi English مناسب افراد مبتدی یا ابتدایی است. در این تست انواع سوالات از جمله برای تست Vocabulary ، Grammar و مهارت شنیداری گنجانده شده است. برخی سوالات بسیار ساده و مبتدی هستند که اکثر افراد می توانند به آنها جواب صحیح بدهند، و برای جواب دادن به برخی دیگر از سوالات نیازمند سطح متوسط یا پیشرفته هستید. به این ترتیب شما می توانید با هر سطحی که هستید حتی مبتدی در این آزمون زبان انگلسیی شرکت کنید.

ربات تعیین سطح زبان با هوش مصنوعی

ربات‌های تعیین سطح زبان با استفاده از هوش مصنوعی (AI) وجود دارند. این نوع ربات‌ها معمولاً از الگوریتم‌ها و مدل‌های یادگیری برای ارزیابی و تحلیل مهارت‌های مختلف از جمله Listening , Reading , Writing و Speaking افراد استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر، آن‌ها با تجزیه و تحلیل نوشتار یا گفتار فرد، سطح زبانی او را تعیین می‌کنند.

برخی از این ربات‌ها به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار گرفته‌اند و به عنوان ابزارهای آموزشی یا ارزیابی زبان مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از ویژگی‌هایی که این ربات‌ها ممکن است ارائه دهند، شامل:

 • پیشنهاد تمرینات به منظور بهبود مهارت های زبانی
 • تجزیه و تحلیل خطاها و اشتباهات
 • ارائه بازخورد‌های فردی برای بهبود زبان انگلیسی

به عنوان مثال، نرم‌افزارهای آموزش زبان که از این نوع تکنولوژی‌ها برای ارزیابی و بهبود مهارات زبانی کاربران خود استفاده می‌کنند عبارت اند از:

 • دولینگو Duolingo
 • بابل Babbel
 • گرامرلی Grammarly

سایت‌های مختلفی در زمینه هوش مصنوعی ساخته شده اند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. این سایت‌ها و اپلیکیشن ها معمولاً از الگوریتم‌های پیچیده‌ ای مانند شبکه‌های عصبی عمیق (Deep Neural Networks) یا ماژول‌های زبانی مثل BERT (Bidirectional Encoder Representations from Transformers) استفاده می‌کنند. آن‌ها می‌توانند توانایی زبان انگلیسی شما را در زمینه‌های مختلف از جمله گرامر، واژگان، درک مطلب و مهارت‌های مکالمه ارزیابی کنند.

23 پاسخ

 1. ازمون خوب و جامعی بود.من بااینکه کلاس زبان نرفتم و تا الان اموزش خاصی برای زبان ندیدم انتظار داشتم نمره ام کمتر بشه ولی با 16 صحیح سطحم intermediate شد و الان خیلی انگیزم بالاتررفته که زبان رو اصولی شروع به خوندن بکنم.

 2. یکی از بهترین تعیین سطح های زبانی که تا به الان دیدم. به دوستان پیشنهاد می کنم که حتماً شرکت کنند.

 3. تعیین سطح زبان انگلیسی سایت شما عالی و بی نظیر هست. من خیلی دوست داشتم که بخش Listening داشت. من در عرض 10 دقیقه تونستم 25 تا درست بزنم.

  1. خوشحالم که توی تعیین سطح شرکت کردید. بله خیلی از سایت ها به مهارت شنیداری توی تعیین سطح اهمیت نمیدند، اما من فکر می کنم خیلی مهم هست.

 4. خیلی خوب بود من تونستم ۲۹ تا رو جواب بدم آخری رو هم درست بود ولی دقیقه ۹۰ اشتباه کردم
  واقعا خوبه عالی(advanced)

  1. سلام، خیلی ممنون که نمره خودتون رو به اشتراک گذاشتید.
   خیلی عالی شدید، معلومه زبان زیاد می خونید. موفق باشید

   1. ممنون میشه چند تا سایت برای تمرین تست تافل یا آیلتس معرفی کنید ممنون میشم

 5. من به پیشنهاد یکی از دوستانم توی این تعیین سطح زبان انگلیسی شرکت کردم. قبلاً توی سایت های دیگه تعیین سطح داده بودم، اما اینجا نیازی به حساب کاربری یا حتی ایمیل و شماره تلفن نبود. خیلی راحت تست شروع شد و در انتها جواب ها رو نشون داد. مرسی

  1. خوشحالم که تعیین سطح سایت من رو دوست داشتی. مرسی که نظرت رو در سایت نوشتی.

   1. بسیار عالی، من خوشحالم براتون
    موفق و سرافراز باشید در باقی مراحل زندگی تون

   2. perfect
    would you like to have a good debate with me? If you want, you can reply my massage.

 6. تست های بخش واژگان خیلی خوب بود. برای من یک کم طولانی شد چون می خواستم همه رو درست بزنم ولی در آخر 25 درست شد. ممنونم از سایت خوب تون

  1. 25 جواب صحیح خیلی خوبه. اگر آیلتس رو شروع نکردی حتماً از تست های کتاب کمبریج خودت رو بسنج

 7. خیلی عالی و بی نقص بود. راحت تونستم 30 تست رو انجام بدم و 23 تا رو درست زدم. سطح ام رو upper-intermediate زد.

  1. انشالله که موفق باشی. معلومه که زبان رو دوست داری وگرنه نمی تونستی این سطح رو بدست بیاری. آرزوی موفقیت می کنم برات

 8. یکی از بهترین تعیین سطح هایی که تا به امروز انجام دادم بود. خیلی ممنون

  1. ممنونم که با نظرات دلگرم کننده خودت به من روحیه میدی تا محتوای بیشتری درست کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *