Search
Close this search box.
logo-zandi-english

چه زمان نظر خودمان را در رایتنیگ آیلتس بنویسیم

گاهی اوقات داوطلبین آیلتس در مورد اینکه چه موقع باید نظر خودشان را در رایتینگ تسک 2 بنویسند و چه موقع نظر ندهند، سردرگم می‌شوند. اگر از شما نظر مستقیم خواسته شود و آن را ننویسید، نمره خوبی نخواهید گرفت، بنابراین درک اینکه چه زمان لازم است نظر مستقیم شما درج شود بسیار مهم است.

باید به این نکته توجه داشت که ما در رایتینگ آیلتس در مورد نظر مستقیم (خودمان) یا نظر غیر مستقیم (عموم مردم) صحبت می کنیم. اما همه نظرها و ایده‌ها باید منطقی یا logical باشند و در کل واقع‌بینانه بنظر برسند. هیچوقت در رایتینگ تسک 2 خیال‌پردازی نکنید فقط افکار عمومی جامعه را بنویسید.

در واقع، تمام مقاله‌های آیلتس موقعیت (position) شما را می پرسند. برخی مستقیماً نظر می پرسند اما برخی دیگر ممکن است به نحوی دیگر سوال کنند: «چه مشکلاتی وجود دارد و چه راه حل هایی می توانید پیشنهاد دهید؟» این در واقع خواستن موضع شما درباره این مسئله یا پیشنهاد راه حل است.

معیارهای نمره‌دهی آیلتس چه می‌گوید؟

معیارهای نمره‌دهی برای رسیدن به نمره باند 7 می گوید: (موقعیت “position” واضحی را در کل پاسخ ارائه می‌دهد). کلمه “موقعیت” به معنی نظر شما است. در حقیقت، نظرات شما در مورد چگونگی حل مسئله (مثل سوالات problem/solution) است.

نکته کلیدی: اگر سوال نظر مستقیم بخواهد شما باید آن را در مقدمه، متن اصلی و نتیجه گیری بیان کنید، فقط نوشتن آن در نتیجه گیری کافی نیست. اگر نظر شما در کل رایتینگ نباشد، ممکن است نمره task response خوبی نگیرید.

چه زمان نظر خودمان را در رایتنیگ آیلتس بنویسیم

با عرض پوزش، ادامه محتوا فقط در اختیار اعضاء است، در صورت تمایل می‌توانید خرید و ثبت‌نام کنید.

آموزش‌های گام‌به‌گام IELTS فقط برای افرادی که خرید کرده‌اند باز می‌شود.

وارد شوید اگر پیشتر ثبت نام کرده اید .

برای خرید اینجا کلیک کنید.