logo-zandi-english

نحوه نوشتن مقدمه رایتینگ آیلتس تسک 2 (Ielts Introduction)

نحوه نوشتن مقدمه رایتینگ آیلتس
لیست مطالب

نحوه نوشتن مقدمه رایتینگ آیلتس تسک 2 در دو جمله است، اما قبل از هر کاری باید سوال را آنالیز و تحلیل کنیم. اگر این کار را نکنیم، پاراگراف‌ها را به خوبی ساختار نداده و یا ممکن است از موضوع خارج شویم. اینجاست که ممکن است شما در نحوه نوشتن مقدمه رایتینگ آیلتس تسک 2 دچار مشکلاتی شوید.

IELTS Writing Task 2: How To Write Introduction

1. سوال را paraphrase کنید.
2. جمله Thesis Statement بنویسید.

تحلیل سوال!

1. اولین قدم در نحوه نوشتن مقدمه رایتینگ آیلتس تسک 2 این است که نوع سؤال را تشخیص دهید. 5 نوع رایتینگ در آیلتس وجود دارد، برای دیدن آموزشی در این مورد کلیک کنید.

The 5 Types of IELTS Essays

  1. Advantages and Disadvantages essays
  2. Opinion Essays (Agree, Disagree)
  3. Discussion essays
  4. Two-part question essays
  5. Problem-Solution essays / Cause-Solution Essays

2. در دومین قدم، مشخص کنید که آیا باید نظر خودتان را بیان کنید یا نه! (در آموزش انواع سوالات رایتینگ تسک 2 توضیح داده شده است)

3. آخرین و مهمترین مرحله، ایده پردازی در رایتینگ آیلتس تسک 2 است، که باید در همان ابتدا انجام شود، برای دیدن آموزشی در این مورد کلیک کنید. کلیه این مراحل تقریباً بین 7 الی 10 دقیقه زمان نیاز دارد.

جمله اول مقدمه (پارافریز کردن سوال)

یکی از مهمترین مهارت‌ها در رایتینگ تشک 2 آیلتس، دانستن نحوه paraphrase عبارات است. پارافریز کردن به معنای گفتن چیزی با کلمات جایگزین در عین حفظ همان معنی عبارت است.

نحوه پارافریز در مقدمه رایتینگ آیلتس، با تغییر ساختار جملات یا تغییر در شکل‌گیری کلمات، صورت می گیرد. این کار را می‌توان با استفاده از مترادف (کلمات با همان معنی) انجام داد. به یاد داشته باشید که اگر فقط سوال رایتینگ را کلمه به کلمه کپی کنید نمره خوبی نخواهید گرفت. در ضمن، لازم نیست تمام کلمات را عوض کنید، به خصوص اگر مترادف دقیق وجود نداشته باشد. برای دیدن آموزش نحوه پارافریز (Paraphrase) رایتینگ آیلتس تسک 2، اینجا کلیک کنید.

جمله دوم مقدمه (Thesis Statement)

اگر نظر شما در سوال پرسیده شده است، باید نظر خودتان را در Thesis Statement بنویسید. البته این به نوع رایتینگ شما بستگی دارد، زیرا همه رایتینگ‌ها یکسان نیستند. یک Thesis Statement در مقدمه برای هر نوع رایتینگ مهم است. برای بدست آوردن یک نمره باند بالا، باید یک Thesis Statement خوب نوشته شود.

در واقع Thesis Statement به ممتحن می‌گوید که رایتینگ ما در مورد چیست. برخی از اساتید دیدگاه دیگری دارند و می‌گویند Thesis Statement لازم نیست. رویکردهای مختلفی برای نوشتن مقاله IELTS وجود دارد. اگر 10 معلم آیلتس در یک اتاق نشسته باشند، احتمالاً 10 نظر متفاوت در این مورد وجود خواهد داشت. یک Thesis Statement منطقی است، زیرا به خواننده نشان می‌دهد که در بقیه رایتینگ باید انتظار چه چیزی را داشته باشد. 

Thesis Statement به ممتحن در یک یا دو جمله می‌گوید که رایتینگ شما درمورد چیست. معمولاً نظر شما را شامل می‌شود و عقیده یا جهت شما را بیان می‌کند.

برای هر نوع مقاله این چیزی است که باید در Thesis statement وجود داشته باشد:

1. Advantage Disadvantage essays: state the advantage and the disadvantage.
2. Opinion essays: write 2 reasons for your opinion.
3. Discussion essays: give your opinion with a reason why you hold that view.
4. Two-part question essays: answer the 1st question then answer the 2nd question briefly.
5. Problem Solution essays:  state 1 or 2 problems and possible solutions.

1. چگونه introduction بنویسیم (Discussion essays)

Some people think a crime should always have a fixed punishment like life for murder, while others believe you should take the circumstances of the crime into account.

Discuss both views and give your own opinion.

در اینجا شما باید هر دو دیدگاه (view) را نقل قول کنید و سپس نظر خود (your view) را بیان کنید. شما می‌تواند با با یک دیدگاه (view) هم عقیده باشید، اما دو دیدگاه (view) متفاوت ندهید. شما باید در مورد طرف دیگر بحث بنویسید اما در عین حال به نظر خود در مورد موضوع پایبند باشید.

نحوه نوشتن مقدمه با جمله پارافریز و Thesis Statement

A number of people believe serious crimes need to have a set punishment, whereas others argue that the situation of the crime must be considered. I agree that the circumstances of the crime itself should be taken into account because every case is different.

Thesis Statement: I agree that the circumstances of the crime itself should be taken into account because every case is different

بسیار مهم است که برای دیدگاه (view) خود یک دلیل کوتاه بیاورید، در پاراگراف مقدمه باید با دلیل توضیح دهید، تا ممتحن بتواند موقعیت شما را در مقدمه ببیند. در این رایتینگ، موضع من این است که هر پرونده ای متفاوت است و مجازات زندان مناسب نیست.

ادامه محتوا فقط در اختیار اعضاء است، در صورت تمایل می‌توانید خرید و ثبت‌نام کنید.

ثبت نام حساب جدید

دسترسی به منابع جامع رایتینگ آیلتس تسک 2

آموزش‌های گام به گام مهارت‌های آیلتس
Academic Task 1 Courses
General Task 1 Courses
IELTS Writing Task 2
Speaking Full Courses
Listening Full Courses
Reading Full Courses