همه چیز در مورد ریدینگ آیلتس

ielts reading

آزمون ریدینگ آیلتس 1 ساعت طول می‌کشد. شما باید به تمام سوالات پاسخ دهید و جواب‌ها را در یک Answer Sheet بنویسید. بر خلاف آزمون listening به شما وقت اضافی برای انتقال پاسخ‌های خود به Answer Sheet داده نمی‌شود، بنابراین پاسخ‌ها را همزمان در پاسخ نامه بنویسید. آزمون ریدینگ آکادمیک آیلتس کمی متفاوت از آزمون جنرال آیلتس است زیرا متون کمی دشوارتر است.

ریدینگ آکادمیک طولانی‌تر است و از واژگان پیچیده‌تری استفاده می‌کند. گاهی اوقات ممکن است یک diagram یا chart به عنوان سوال داده شود. معمولاً متون آکادمیک از تحقیقات علمی یا مجلات گرفته شده است.

آزمون ریدینگ جنرال آیلتس به زندگی روزمره مانند کار، مدرسه، زندگی در خانه، تبلیغات، فناوری، تعطیلات، ساخت برنامه و غیره مربوط می‌شود. آخرین متن از آزمون جنرال دشوارترین است. در مجموع 3 متن با 40 سوال وجود دارد.

چه نوع سوالاتی در آزمون ریدینگ آیلتس وجود دارد؟

انواع مختلفی از سوالات وجود دارد، هر Passage حدود 3 الی 4 نوع سوال مختلف دارد. در ادامه انواع سوالات لیست شده است.

1. Sentence completion
2. Table / Flow chart completion
3. True False Not Given / Yes No Not Given
4. Match the heading / Match the paragraph / Match sentence ending
5. Summary completion (Gap Fills)
6. Multiple choice
7. List selection
8. Choose a title
9. Decide on a category
10. Short answers
11. Diagram labelling

بهترین استراتژی پاسخگویی به سوالات ریدینگ چیست؟

سطحی خواندن یا Skimming در ریدینگ آیلتس برای فهمیدن نمای کلی متن بسیار مهم است که معمولا حدود 2 دقیقه طول می‌کشد. این مهارت برای سوالات Short Answers یا سوالات Multiple choice مفید است، اما برای انواع دیگر سوالات ممکن است به خوبی کار نکند. درک متن‌های Paraphrase شده، یک مهارت بسیار مهم است زیرا در متن یک چیز گفته می شود اما در انتخاب پاسخ از مترادف استفاده خواهد شد، بنابراین داوطلبین گیج می‌شوند.

Scanning تکنیک دیگری است که برای یافتن اطلاعات اصلی مانند اعداد، نام‌ها، تاریخ‌ها و سایر اطلاعات کلیدی مفید است، اما به یاد داشته باشید که این به نوع سوال نیز بستگی دارد.

جزئیات را بخوانید: برای پیدا کردن پاسخ، باید بر روی منطقه‌ای که فکر می‌کنید جواب است، تمرکز کنید. این موضوعی است که بیشتر داوطلبین آیلتس نادیده می‌گیرند، زیرا به آنها گفته می شود فقط Scan یا Skim کنند. شما نباید کل متن را از ابتدا تا انتها بخوانید. داشتن دایره لغات گسترده از نکات کلیدی برای نمره باند 7 است.

شناسایی جملات paraphrase شده برای رسیدن به پاسخ، یک مهارت کلیدی است. نمونه‌های زیر را ببینید.

به یاد داشته باشید که شما نیازی به خواندن همه مطالب یا درک کامل متن ندارید، شما فقط باید دنبال پاسخ سوال بگردید، بنابراین لازم نیست کل متن را با جزئیات بخوانید، شما باید اطلاعات مورد نیاز خود را شکار کنید و به سوال پاسخ دهید. درک مترادف‌ها، محاوره‌ها و نحوه بیان جملات از مهارت‌های اساسی مورد نیاز در اینجا است، این فقط در مورد تطبیق کلمات مشابه نیست، شما باید معنی آن را درک کنید.
paraphrasing-in-reading


سیستم نمره‌دهی

آزمون جنرال با آزمون آکادمیک کمی متفاوت است، برای اطلاعات بیشتر به جداول زیر مراجعه کنید:academic-reading-scores
general-reading-scores

بهترین تکنیک پاسخگویی به سوالات ریدینگ آیلتس

1. قبل از خواندن متن، سوالات را بخوانید.
2. متن را Scim کنید تا یک ایده کلی درباره متن، بدست آورید.
3. برای جزئیات بیشتر (اعداد ، تاریخ ها ، نام ها ، مکان ها و غیره) اسکن کنید.
4- پاراگراف را با دقت بیشتر، در جایی که فکر می‌کنید جواب می‌تواند باشد، بخوانید.
5- با نحوه کار پارافریز و مترادف آشنا شوید.
6. اطمینان حاصل کنید که قبل از انجام کار ، دستورالعمل ها را درک کرده‌اید.

توصیه می کنم مطلبی را که به نظرتان جالب است به انگلیسی بخوانید. اگر فقط متون ریدینگ آیلتس را تمرین کنید احتمالاً خیلی زود خسته خواهید شد. در اینجا یک وب سایت خوب برای خواندن آنلاین dreamreader.net وجود دارد که انواع مختلفی از متن مانند آکادمیک ، عمومی ، آسان ، دشوار ، سرگرم کننده و غیره وجود دارد.

امتیاز (همه چیز در مورد ریدینگ آیلتس)
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *