انواع سوالات رایتینگ آکادمیک آیلتس

نمایش ویدیو درباره انواع سوالات رایتینگ آکادمیک آیلتس

رایتینگ آیلتس آکادمیک 60 دقیقه (یک ساعت) طول می کشد. در 1 ساعت باید 2 کار را انجام دهید، تسک 1 یک گزارش و تسک 2 یک انشا است.  حدود 20 دقیقه برای تسک 1 و حدود 40 دقیقه برای تسک 2 وقت بگذارید. در تسک 1 آیلتس آکادمیک رایتینگ باید حداقل 150 کلمه (10 تا 15 جمله) و حداکثر 220 کلمه بنویسید. از طرف دیگر، در تسک 2 آیلتس آکادمیک رایتینگ، شما باید حداقل 250 کلمه (20 تا 25 جمله) و حداکثر 330 کلمه بنویسید.

رایتینگ تسک یک آیلتس 1/3 نمره، در حالی که تسک دو 2/3 از کل نمره رایتینگ شما را به خود اختصاص می دهد. در آزمون رایتینگ آیلتس باید از زبان آکادمیک یعنی رسمی استفاده کنید.

آنها از شما می خواهند که نکات اصلی نمودار را شرح دهید. وقتی می‌گویم “توصیف”، یعنی به آنها خواهید گفت که نمودار چگونه است؟ به عنوان مثال، نموداری داریم که مصرف فست فود را نشان می دهد، فقط لازم است توضیح دهید که مصرف فست فود افزایش یافته است / رشد کرده است یا کاهش یافته است. نیازی نیست بگویم “مصرف فست فود افزایش یافته است زیرا فست فود خوشمزه و مقرون به صرفه است” نه، نیازی به توضیح نیست. خوب توضیح دادن، کاری است که قرار است در تسک 2 انجام دهید. بنابراین، در تسک 1، وظیفه شما این است که نکات اصلی یک نمودار را شرح دهید.

نمودار process

دایاگرام‌ها تصاویری هستند که معمولاً اطلاعات را نشان می‌دهند. این یک نوع نمودار به نام نمودار جریان (process) است و نمودار جریان به ما نشان می دهد که چگونه کاری را انجام دهیم. (a method to do something)

recycling aluminium process diagram

نمودار Line graph

این یک نوع نمودار به نام نمودار خطی یا Line graph است. تغییرات را در طول زمان / در یک دوره زمانی نشان می دهد.

line graph1

نمودار Table

در اینجا یک نوع نمودار به نام جدول یا Table وجود دارد. شما احتمالاً با جداولی مانند لیست غذای یک رستوران آشنا هستید. یا هر بار که به فرودگاه می روید و زمان رسیدن و زمان حرکت را می بینید، به یک جدول نگاه می کنید. اینها در زندگی ما بسیار رایج است.

IELTS Writing Task 1 table 3

نمودار pie chart

نوع دیگر نمودار، نمودار دایره ای است. ما از نمودار دایره ای برای نشان دادن درصدی از 100 استفاده می کنیم.

pie charts ielts

نمودار bar chart

در اینجا یک نمودار ستونی یا یک نمودار میله ای است. این یکی درصدها را نشان می دهد اما در یک دوره زمانی مشخص.

bar chart22

نمودار map

و در نهایت نمودار نقشه، که معمولاً اتفاقات مهم 2 دوره متفاوت یک منطقه را در گذر زمان نشان می‌دهد. بنابراین شما باید از تغییرات بوجود آمده بنویسید.

ielts map writing zandi english

اینها همه انواع نمودارهایی هستند که باید با آنها آشنا باشید تا بتوانید آنها را در رایتینگ تسک یک آیلتس توضیح دهید.

نحوه نمره‌دهی رایتینگ آیلتس

چگونه شما را نمره‌دهی می کنند؟ آنها شما را چگونه ارزیابی می کنند؟ چگونه در نوشتن رایتینگ 1 به شما نمره می دهند؟ به band descriptors رایتینگ آیلتس تسک یک در زیر نگاه کنید:

writing band descriptors task 1
آیلتس نحوه نمره‌دهی خود را بسیار مخفی نگه می دارد. آیلتس به شما نمی گوید که چگونه رایتینگ شما را نمره می‌دهد. ممتحنین آیلتس، تنها کسانی هستند که به صورت کامل نسبت به نحوه نمره‌دهی آیلتس آگاهی دارند. حال بیایید در مورد چیزی صحبت کنیم که به صورت عمومی از طرف آیلتس منتشر شده است. اول از همه، ممتحن آیلتس آزمون شما را بر اساس چهار دسته مشخص می کند:

 1. Task Achievement (25%)
 2. Coherence and Cohesion (25%)
 3. Lexical Resource (25%)
 4. Grammatical Range and Accuracy (25%)

Now, what do these things mean?

1. Task achievement: this is how well you fulfill your job, how well you describe something; how much information you have included; how you have selected information that you put in your writing, and write at least 150
words.

2. Coherence and cohesion: this is how well you chose your paragraphs; how well you organize your information, and how well it flows from beginning to end. 

3. Lexical resource: this means vocabulary. This is how much vocabulary you use, and how varied, accurate, and appropriate you are with your vocabulary. Spelling errors will hurt your score, misusing word forms will hurt your score. If you say “sales increasing”, it’s wrong. Instead, you must say “sales increased”

4. Grammatical range and accuracy: obviously this means “are you making grammar mistakes?”, and “are you using complex sentence structures?” if you’re just doing the same structure over and over, “sales increased”, then “sales fluctuated” and then “sales plummeted”. Ok, your grammar is accurate, but all you’re giving me is just past tense, past tense, and past tense. So you will get a good score for being accurate, but you will get a low score for using the same structure over and over.

کاری که باید در رایتینگ تسک 1 انجام دهید این است که باید به طور منظم تمرین کنید. نمره 7.0 یا 8.0 برای رایتینگ تسک 1 قابل دستیابی است. زیرا زبانی که برای نوشتن تسک 1 آکادمیک استفاده می کنید بسیار محدود است. به عبارت دیگر شما نیازی به استفاده از طیف وسیعی از زبان ندارید.

آیلتس یک تست است که مثل یک بازی هم به نظر می‌رسد. این سیستمی برای کسب امتیاز و از دست دادن امتیاز است و قوانینی برای ارزیابی وجود دارد. بنابراین، ما باید مطمئن باشیم که قوانین را درک کرده‌ایم تا بتوانیم از خطاها جلوگیری کنیم.

برای اینکه بتوانیم نمودارها را توصیف کنیم، داشتن گرامر قوی بسیار ضروری است. باید به دستور زبان و ساختار جملات توجه کنید. فقط با دانستن تعدادی از دایره‌لغات و دستورات زبان، می توانید نمره بالایی کسب کنید.

انواع سوالات رایتینگ آکادمیک آیلتس

15 پاسخ

 1. واقعا بسیار عالی ودلسوزانه مطالب تهیه شده و کامل وجامع می باشد

 2. درس خیلی جالب ای بود، مخصوصاً اونجا که سه مدل بار چارت رو توضیح دادید. من نمی دونستم بار چارت سه مدل دارد. انواع سوالات رایتنیگ تسک 1 آکادمیک رو خیلی زیبا توضیح دادید. تنها کسی که دیدم حاشیه نرفته و از همون اول میره سراغ اصل مطلب شما بودید. با تشکر فراوان

 3. من چند هفته ای میشه که پکیج رایتینگ تسک 1 آکادمیک رو تهیه کردم. فقط میخواستم بگم که عالیه ، روی همه نمودارها کار شده
  لحن و نحوه تدریس استاد عالی ، آموزش قسمت process بی نظیر بود. مرسی 🌹

  1. سلام و سپاس از قدردانی
   من تمام تلاشم رو کردم که پکیج به عیب و نقصی تهیه کنم.

 4. جامع ترین آموزش رایتینگ آکادمیک که تا به حال دیدم. یک دنیا ممنون

  1. نظر لطف شماست. امیدوام نمره مورد نظرتون رو بگیرید.
   برای آموزش رایتینگ آکادمیک خیلی تلاش کردم تا همه چیز بصورت گام به گام باشه

   1. That was incredible you are amazing all of the parts are in order
    If you could prepare a new method for part3 of speaking it’ll be the greatest help to me
    In general, I’m impressed

 5. درود آقای زندی عزیز
  به جرأت میتونم بگم بهترین مجموعه Self Study رو فراهم کردید. واقعا دمتون گرم

  1. این جور کامنت، چیزی به جز دلگرمی برای ادامه کار نیست.
   خیلی ممنون، انشالله در آینده بتونم محتوای بیشتری تهیه کنم.

 6. بی‌نظیرترین مجموعه که تا به حال دیدم، دیگه از این کامل تر نمیشد.
  بی نهایت ممنون بابت آموزش‌های خوب تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *