تعداد کلمات ایده آل برای رایتینگ آیلتس

تعداد کلمات ایده آل برای رایتینگ آیلتس

این مساله یکی از سوالات رایجی است که زبان آموزان از اساتید خود می پرسند و جالب است بدانید، نظرات مختلفی در این مورد وجود دارد. متاسفانه، توصیه و ذهنیت بسیار بدی در مورد تعداد کلمات رایتینگ آیلتس وجود دارد.

دو نمونه از بدترین توصیه های شنیده شده:

شما نباید حتماً ۲۵۰ کلمه در رایتینگ تسک ۲ خود بنویسید.
شما باید تا جایی که ممکن است بنویسید تا نمره خوبی بگیرید.

How many words for IELTS writing? Rules & Advice

لیست مطالب تعداد کلمات رایتینگ آیلتس

افسانه های رایج در مورد تعداد کلمات writing آیلتس!

  1. برای رایتنیگ پارت 2 نیازی به نوشتن بیش از 250 کلمه ندارید.
  2. باید بیش از 350 کلمه برای نمره باند 8 بنویسید.
  3. در رایتنیگ 1 برای نمره بالا بیش از 200 کلمه بنویسید.
  4. باید تک تک کلمات رایتینگ را بشمارید.
  5. اگر فقط چند کلمه زیر 250 تا بنویسید، اشکالی ندارد.

تعداد کلمات ایده آل برای رایتینگ آیلتس در پایین تمام سوالات Writing IELTS ذکر شده است.

شما باید حداقل ۲۵۰ کلمه برای رایتینگ تسک ۲ و حداقل ۱۵۰ کلمه برای رایتینگ تسک ۱ بنویسید.

اگر شما کمتر از این مقدار برای هر یک از تسک ها بنویسید، به سوال به طور کامل پاسخ نداده اید و در زمینه پاسخ به سوال یا Task achievement از شما نمره کسر خواهد شد. ممتحنین آیلتس به همین دلیل باید، تمامی کلمات Writing شما را بشمارند. بنابراین رایتینگ آیلتس خودتان را با نوشتن 249 کلمه خراب نکنید. در درس‌های آینده نحوه نوشتن رایتیگ آیلتس تسک 2 به صورت کامل آموزش داده خواهد شد.

یک مقاله بسیار طولانی نمره باند بالاتری به شما نمی دهد. اگر یک مقاله طولانی بنویسید، مثلاً در حدود 350 کلمه، دو مشکل پیش می آید.

  1. وقت شما تمام می شود و ممکن است مقاله خود را تمام نکنید. در واقع، اگر نتیجه ای ننویسید، در پاسخ به تسک (Task response) نمره باند را از دست خواهید داد.
  2. با نوشتن 350 کلمه، شما مستعد نوشتن اشتباهات گرامری، دستور زبان و واژگان خواهید بود. همچنین Essay می تواند جزئیات بی‌ربطی داشته باشد و خطر خارج از موضوع نوشتن وجود دارد.

در مورد شمردن کلمات خود ، نمی توانید تک تک کلمات را بشمارید زیرا این عملی نیست. به طور کلی تعداد کلمات موجود در یک خط را تخمین بزنید و سپس خطوط را بشمارید. برای نوشتن وظیفه 2 بیش از 250 کلمه اما کمتر از 300 کلمه را دنبال کنید. در آزمون رایانه ای، تعداد کلمات روی صفحه است بنابراین شمردن تعداد کلمات رایتینگ آیلتس آسان‌تر است.

تعداد کلمات ایده آل برای رایتینگ آیلتس!

همیشه ۱۰ درصد بیشتر از آن چه از شما انتظار می رود بنویسید. به عبارت دیگر،

برای رایتینگ تسک ۱ در حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ کلمه و برای رایتینگ تسک ۲ در حدود ۲۷۰ تا ۲۸۰ کلمه بنویسید.

اگر تلاش کنید که این مقدار توصیه شده را برای رایتینگ‌های خود بنویسید، تعداد کلمه‌های نوشته‌های شما خیلی بیشتر از حداقل تعداد کلمه‌های مجاز خواهد بود، که این بسیار خوب است.

چگونه بدانم که در شرایط امتحان چند کلمه نوشته ام؟

همانطور که قبلا بیان شد، شما وقتی برای شمردن کل کلمات نوشته‌های خود ندارید، اما روش‌هایی برای تخمین آن وجود دارد. پیشنهاد می‌شود که برروی ورقه‌های رایتینگ امتحان اصلی تمرین کنید. تمامی این ورقه‌ها در یک اندازه می‌باشند. بنابراین، شما می توانید ببینید که برای رایتینگ در محدوده کلمات مجاز چه مقدار از فضای ورقه اصلی گرفته می شود. تمرین بر روی ورقه‌های اصلی همچنین شما را برای امتحان اصلی آماده می‌کند و شما در روز امتحان شگفت زده نخواهید شد.

آیا First-class دو کلمه محسوب می شود؟

متاسفانه، نه! کلماتی که در وسط آنها خط تیره وجود دارد مانند ‘First-class’یا ‘State-of-the-art’ یک کلمه محسوب می‌شوند. کلمات مخفف شده مانند ‘I’ll’ یا ‘we’re’هم به عنوان یک کلمه در نظر گرفته می شوند. (به صورت نرمال شما نباید از مخفف سازی در نوشته‌های آکادمیک استفاده کنید). کلماتی مانند ‘a’ ‘an’ و ‘the’ هم به عنوان یک کلمه محاسبه می‌شوند. علامت‌هایی که برای جداسازی جملات استفاده می شوند مانند کاما، کالن و سمی کالن جزو کلمات در نظر گرفته نمی شوند.

آیا من می توانم کلمات را از سوال کپی کنم؟

شما می توانید چند کلمه را کپی کنید، اما نباید کل سوال را در نوشته‌های خود تکرار کنید. شما هرگز نباید کل جمله سوال را کپی کنید. اگر کلمات سوال را تکرار کنید، ممتحن این کلمات را نادیده گرفته و مثل این می‌ماند که شما چیزی ننوشته اید. نوشته شما براساس توانایی شما در پارافریز کردن با استفاده از کلمات مترادف مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. بنابراین، سعی کنید به این مهارت دست پیدا کنید و از کپی کردن سوال خودداری کنید.

Example Question – Successful sports professionals can earn a great deal more money than people in other important professions.

Example Paraphrasing – It is possible for successful athletes to make a lot more money than people working in other important jobs.

همانطور که مشاهده می‌کنید، یک سری کلمات مانند‘successful’, ‘money’ و ‘important’ دقیقا از سوال برداشته شده‌اند، ولی اکثر لغات با کلمات هم معنی آن جایگزین شده‌اند.

برای یادگیری جزئیات نحوه پارافریز رایتینگ آیلتس تسک 2، به آموزش زیر مراجعه کنید:

سایر منابع

جواب سوال "تعداد کلمات رایتینگ آیلتس چقدر است؟"
شما باید حداقل ۲۵۰ کلمه برای رایتینگ تسک ۲ و حداقل ۱۵۰ کلمه برای رایتینگ تسک ۱ بنویسید.

امتیاز (تعداد کلمات ایده آل برای رایتینگ آیلتس)
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *