logo-zandi-english

پکیج تصویری لغات ضروری آیلتس

جزوه لغات ضروری آیلتس به صورت 30 درس با pdf ، ویدیو، تلفظ و تمرین چند گزینه ای آنلاین و با ترجمه فارسی - 2000 تا از لغات مهم آیلتس و تافل لیست شده است.

آموزش لغات ضروری آیلتس با ترجمه، ویدیو، تست و Pdf رایگان

پخش ویدیو

لغات ضروری آیلتس یکی از منابع اصلی واژگان در آزمون های بین المللی نظیر آیلتس و تافل محسوب می شوند. از ویژگی های بارز جزوه لغات آیلتس، دسته بندی لغات به صورت هفتگی و روزانه است. به این معنا که زبان آموز با یک برنامه هفتگی با خواندن هر قسمت طرح ریزی شده، به یادگیری لغات می‌پردازد.

در امتحان IELTS یا TOEFL بخش مشخصی برای محک زدن لغات و واژگان وجود ندارد؛ ولی در واقع لغات در تمامی بخش‌های این امتحان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. در بخش شنیداری، نوشتاری، بخش مکالمه و خوانش و درک مطلب، شما باید لغات مهم آیلتس و تافل و طرز صحیح تلفظ و نوشتار آن‌ها را به خوبی بلد باشید.

دانلود pdf لغات ضروری آیلتس 

امکانات و خصوصیات پکیج لغات ضروری آیلتس و تافل

این مجموعه یکی از بی‌نظیرترین آموزش‌های سایت زبان زندی می باشد که به صورت کاملاً رایگان در اختیار زبان آموزان قرار داده شده است. بیش از 6 ماه برای آن زحمت کشیده شده است و لازم به ذکر است که بیشترین زمان را قسمت‌های آزمون‌ها و ویدیوهای هر درس گرفتند.

 1. لیست لغات اصلی هر درس
 2. تلفظ لغات در فایل صوتی
 3. ویدیو آموزشی لغات ضروری
 4. دانلود pdf جزوه کلمات آیلتس
 5. لیست کامل لغات مهم شامل کلمه اصلی، معانی، خانواده لغت و دو مثال
 6. آزمون آنلاین لغات مهم آیلتس و تافل

نزدیک به 40 سوال چهار گزینه‌ای برای هر درس آماده شده است که به محض انتخاب گزینه، همان لحظه درست یا غلط بودن آن نشان داده می‌شود.

نقش دایره لغت در مهارت‌های آیلتس و تافل

تقریباً همه داوطلبین آیلتس و تافل برای پاسخگویی به سوالات Reading و Listening دچار مشکل می‌شوند. با مجموعه 500 کلمه مهم برای آزمون آیلتس و تافل، در دسته‌بندی 30 درس، این نقطه ضعف خود را به صورت قابل توجهی پوشش خواهید داد. از دیگر مزیت‌های این کلمات اشاره نمودن به اصطلاحات رایج انگلیسی در متن لغات است، به این صورتی که پس از مرور لیست لغات آیلتس، زبان آموز نحوه استفاده از کلمه جدید را در جمله فرا خواهند گرفت.

لغات مهم آیلتس، قطره قطره نمره باند Speaking و Writing شما را در موقعیت برتر قرار داده و بخت شما را برای درک مطالب عنوان شده در Speaking و Writing افزایش می‌دهد.

پارافریز چیست و چرا باید یاد بگیریم

یکی از مهمترین مهارت‌ها، دانستن نحوه paraphrase عبارات است. پارافریز کردن به معنای گفتن چیزی با کلمات جایگزین در عین حفظ همان معنی عبارت است.

نحوه پارافریز در مقدمه رایتینگ آیلتس، با تغییر ساختار جملات یا تغییر در شکل‌گیری کلمات، صورت می گیرد. این کار را می‌توان با استفاده از مترادف (کلمات با همان معنی) انجام داد. به یاد داشته باشید که اگر فقط سوال رایتینگ را کلمه به کلمه کپی کنید نمره خوبی نخواهید گرفت. در ضمن، لازم نیست تمام کلمات را عوض کنید، به خصوص اگر مترادف دقیق وجود نداشته باشد.

بیشتر سوالات بخش Reading و Listening به صورت پارافریز آمده‌اند، به این صورت که در سوال و جواب از کلمات و جملات هم معنی استفاده شده است. برای جواب دادن به این گونه سوالات دانستن لغات مهم آیلتس و تافل بسیار مؤثر است.

یک نکته بسیار مهم این است که در بخش اسپیکینگ و رایتینگ چیزی حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد نمره شما بستگی به درستی و تنوع لغاتی دارد که استفاده می‌کنید. همین دلیل می‌تواند کافی باشد برای این که برای ارتقای دایره لغات خود تلاش کنید؛ این مساله می‌تواند بیشترین کمک را به شما در بالا بردن نمره کل کند.

مشکلات حفظ لغت انگلیسی

گسترش دایره واژگان مورد استفاده در زبان مادری هم کار آسانی نیست چه برسد به لغات مهم آیلتس و تافل! همه ما تعداد محدودی کلمه بلدیم و برایمان راحتتر است که از همان‌ها در مکالمات خود استفاده کنیم. اما برای کسب نمره بهتر در یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگیمان چاره‌ای جز این نداریم. پس از همین امروز شروع کنید؛ چرا که کار نیکو کردن از پر کردن است! این کار جز با مطالعه و تمرین مداوم میسر نمی‌شود.

بسیاری از افراد نیازی به یادگیری کلمات سخت نمی‌بینند و آن‌ها را در آیلتس یا تافل بی‌کاربرد می‌دانند؛ اما شما سعی کنید این عادت را در خود ایجاد کنید که حتی کلمات دشوار را بخوانید و بشنوید، به دنبال معنی آن‌ها باشید و سعی کنید از آن‌ها در مکالمه و نوشتار خود استفاده کنید. اگر سعی کنید به دنبال تلفظ صحیح و ریشه کلمه جدید بگردید، یادگیری معنی آن به مراتب برایتان راحت‌تر خواهد شد.

بهترین روش برای حفظ کلمه انگلیسی

تکنیک‌های مختلفی برای حفظ لغات انگلیسی وجود دارد، اما یکی از بهترین روش‌ها، استفاده از لایتنر است. به این صورت که لیست لغات، هم معنی و مثال آنها را در روز اول بخوانید. روزهای دوم و سوم، این کار را دوباره انجام دهید، و در عین حال، لغات حفظ نشده را جدا سازی کنید.

درس دوم را برای سه روز بخوانید، و کلمات جداسازی شده درس قبل را هم مطالعه کنید. فراموش نکنید که تکرار کلمات در سه روز متوالی بسیار مهم است، چرا که اگر این کار را نکنید، کلمات از ذهن شما خارج می‌شوند. تکرار، رمز موفقیت برای تسلط بیشتر روی کلمات است.

لیست تمام آموزش‌های جزوه لغات آیلتس

مشاهده نسخه بدون موسیقی در کانال یوتیوب: 

لغات ضروری آیلتس بدون موسیقی

سوالات متداول

استفاده از سیستم paraphrasing در سوالات آیلتس و تافل به این صورت که در سوال و جواب کلمات متفاوت هم‌معنی قرار داده شده است، ما را مجبور به یادگیری لغات ضروری IELTS و TOEFL می‌کند.

بهترين و ساده‌ترین راه، انجام آزمون آنلاین لغات ضروری هر درس است. اگر 90 درصد سوالات را درست جواب دادید، درس بعدی را شروع کنید.

با تکرار لغات در فواصل دوره‌ای مختلف، کلمات را به حافظه دراز مدت خودتان ببرید. اگر کلمه‌ای برای شما بسیار ناآشنا است، احتمالاً هفته ها طول می‌کشد که شما آن کلمه را کاملاً در ذهن خود جا دهید.

جواب این سوال به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد، اما مطمئن باشید که مهم‌ترین نکته سیستم paraphrasing است. داوطلب با دیدن هر سوالی که از مترادف  کلمات استفاده شده است، به راحتی گمراه می‌شود و نمره‌ای شبیه به 5.5 یا 6 بدست می‌آورد.

در این ویدیوها ذهن شما خسته نمی‌شود و با تمرکز بهتری می‌توانید لغات را حفظ کنید. با خواندن pdf لغات، بعداز چند درس به سرعت نامید می شوید و قید ادامه آن را میزنید. تمامی زبان‌شناسان عقیده دارند که بهترین راه یادگیری یک زبان جدید، دیدن و گوش کردن است. در حقیقت ما زبان مادری خودمان را با گوش کردن یاد گرفتیم.

بله، شما می‌توانید تمامی امکانات این پکیج از جمله ویدیوها، تست آنلاین و غیره را استفاده کنید. در صورت تمایل می‌توانید نسخه بدون موسیقی و با موسیقی را به صورت یکجا خریداری کنید. اما در کل نیازی به خریداری نیست، اگر به صورت آنلاین از سایت استفاده کنید.

72 پاسخ

 1. درود برشما اقای زندی عزیز بنده با اجازه شما ویدو ها رو دانلود کردم وبه ده نفر از دوستانم وبسایت شما رو معرفی کردم حلال کنید من به دلیل ضعیف بودن نت مجبور بودم در یک فرصت مناسب ویدوها رو دانلود کنم وهمیشه همراهم باشه دستتون درد نکنه ولی باز هم بعد از هر درس میام به سوالات پایین درس رجوع میکنم نت زیادی نمیخواد این بخش و امتحان وکویز رو انجام میدم سیستم جالبیه توی سایت های خارجی دیدم بیشتر اینجور امتحان وکویزی بعد از هر درس ؟ دستتون درد نکنه پیروز وموفق باشید.

 2. آقای زندی، تشکر می‌کنم بابت این مجموعه بی‌نظیری که در اختیار داوطلبین آیلتس قرار دادید.
  من برای دیده شدن این پکیج عالی، کلیدواژه (لغات ضروری آیلتس) را توی گوگل سرچ کردم و روی سایت شما کلیک کردم.
  امیدوارم این حرکت کمک بکنه تا افراد بیشتری از این پکیج استفاده بکنند.

  1. خیلی ممنون که از من حمایت می‌کنید. مطمئن باشید که با این کار مجموعه های دیگه ای به صورت رایگان قرار داده میشه

 3. درود فراوان جناب زندی عزیز
  خیلی ممنون از پکیج‌های ارزشمندی که تهیه کردید. من بعداز دیدن تعداد از آموزش‌ها، پکیج طلایی را تهیه کردم. همه چیز عالی گفته شده است.
  تشکر می کنم از تخفیف و قیمت مناسب، این سخاوت را در هیچ جای دیگر ندیدم.

  1. سپاسگذارم از خریدی که انجام دادید. این گونه نظرات به من انرژی مضاعف برای آپدیت و اضافه کردن آموزش‌های جدید می‌دهد. متشکرم

 4. سلام خدمت اقای زندی عزیز.واقعا از این همه لطف و محبتی که به زبان اموزان دارین ونیز زحمتی که برای فراهم اوردن این مجموعه اموزشی کشیدین کمال تشکر و قدر دانی رو دارم.خدا بهتون قوت بده.همه چیز مرتب و منظم , تا به حال اینطور ندیده بودم.

 5. من تازه با سایت شما آشنا شدم، منابع خیلی ارزشمندی داخل سایت وجود داره و گل سرسبد اونها مجموعه لغات ضروری آیلتس و تافل هست.
  بسیار سپاسگذارم

 6. سلام
  فرمت .rar ویدئو با موزیک رو دانلود کردم زمانیکه اکسترا می کنم خطا میده ممنون میشم اگر امکان دارد بررسی کنید

  1. فرمت فایل به صورت zip هست و هیچ مشکلی برای دانلود نیست.
   باید از نرم افزار WinRAR برای اکسترک کردن استفاده کنید. اگر از قبل نصب دارید، آن را از ویندوز پاک کنید و سپس نصب کنید.

   1. با سلام و عرض ادب و خسته نباشید برای همه زحمت هایی که کشیدید . واقعا عالی کار کردید. تا الان از ویدئوی ها لغات استفاده کردم ، خیلی خوب بود.
    برای تافل چه پیشنهادی دارید.

   2. سلام زنده باشید
    برای تافل همین لغات بسیار کاربردی هست. منابع زیادی وجود داره، ولی نظم و انسجام در مراحل یادگیری از همه چیز مهمتر هست. به نظرم همین لغات رو خوب یاد بگیرید، توی آزمون تافل هم نتیجه خوبی می گیرید.

 7. سلام. ممنون از مطالب مفیدتون
  فایل صوتی زیپ شده اکسترکت نمیشه
  مشکل داره یا اینکه رایگان نیست؟

 8. از اینکه پکیج آموزش لغات ضروری آیلتس و تافل را به صورت رایگان در اختیار زبان آموزان قرار داده اید، صمیمانه تشکر می کنم.

  1. خواهش می کنم، امیدوارم نهایت استفاده رو ببرید. برای پکیج لغات ضروری آیلتس خیلی وقت گذاشتم و خوشحال که مورد تائید اکثر دوستان بوده

 9. من یک ماه است که شروع کردم به یادگیری لغات ضروری آیلتس و به نظرم خیلی پیشرفت توی Reading داشتم.
  خیلی ممنون از سایت خوب تون دیگه از این بهتر جایی ندیدم

 10. خیلی متشکر از آموزش‌های خوب تون 🎉
  راستش من با موسیقی ویدیوها گیج می‌شدم و تمرکز ام رو از دست می دادم. بدلیل مشکلات اینترنت، استفاده از یوتیوب برام سخته
  الان که پکیج رو خریدم، فایل های دانلود توی همین صفحه اومد. انشالله که بتونم نهایت استفاده رو بکنم.
  بازم تشکر می کنم.

 11. سلام. وقت بخیر. ممکنه زحمت بکشید فایل بدون موزیک پس زمینه رو برای بنده بفرستید‌. همون که 3 ساعت و ۲۰ دقیقه است. ممنونم. ایمیل بنده:

   1. درود
    لطف میکنید ویدیوی بدون موسیقی و مجموعی رو برای من هم بفرستید.

 12. درود و خداقوت استاد زندی عزیز
  امیدوارم حال دلتون عالی باشه و پرانرژی.
  واقعا وب سایت عالی دارید.
  من دیروز با وب سایت شما آشنا شدم..
  واقعا دم غیرتتون گرم که این همه مطالب را رایگان گذاشتید.
  من خودم برای ایلتس کلاس خصوصی می رفتم و با دیدن دیدن وب سایت شما متعجب شدم که این همه مطالب رایگان گذاشتید. امیدوارم عزیزان قدر بدونند.🙏🏽🙏🏽🙏🏽🙏🏽💚💚💚

 13. درود و خداقوت استاد زندی عزیز، امیدوارم عالی و پر انرژی باشید.
  مرسی بابت مطالبتان
  🙏🏽💚

 14. با سلام و احترام جناب زندی
  در درس دوم آخرین کلمه Worthwhile هم خانواده کلمات به اشتباه گذاشته شده است.
  با تشکر و سپاس

 15. سلام بسیار ستودنی است این تلاش پر معنای شما ، سپاسگزارم موفقتر باشید

 16. سلام وقتتون به خیر فوق العاده است ببخشید امکانش هست پکیج کامل رو به ایمیل من بفرستید؟ پیشاپیش از لطف شما ممنونم

  1. سلام، پکیج کامل شامل pdf و ویدیوها میشود که درون همین صفحه قرار داده شده است و نیازی به ایمیل ندارد. باید روی دکمه های سبز کلیک کنید.

 17. با سلام اگر امکانش هست لینک دانلود پکیج 30 درس لغات ضروری آیلتس و تافل را برای من ایمیل کنید با تشکر

 18. سلام ممنون از مجموعه فایل ویس رمز دار میشه پسورد به اشتراک بگذاریذ

   1. فایل ویدیو که دانلود کردم فایل با فرمت .rar و زمانیکه اکسترا کنم ازم پسورد میخاد ممنون میشم اگر امکان دارد بررسی کنید

   2. فایل ویدیو بررسی شد و رمز ندارد. فرمت به صورت zip هست، احتمالاً سیستم شما قادر به اکسترکت کردن فایل نیست.
    در کل مطمئن باشید، رمز ندارد. باید سیستم خودتان را بررسی کنید.

 19. سلام خدمت استاد زندی بزرگوار
  واقعا ممنون بابت جمع آوری این همه لغات پرکاربرد که به صورت رایگان در اختیار ما گذاشتید بنده خرداد امسال در امتحان شرکت کردم ولی به علت اینکه پارفریزینگم خوب نبود نمره ریدینگم 5.5 شدم با اینکه خیلی ریدینگ خودم(شاید درست نخوندم) استاد پس اگه این کلمات را خوب کار کنیم امید هست که امید خدا در امتحان نمره 7 به بالا کسب کنیم یا منابع دیگه ای هم لازم است ؟
  تشکر از شما وسایت خوبتون و به امید موفقیت های بیشتر برای شما

  1. سلام ممنون از لطف جنابعالی
   توی یک حالت واقع‌گرایانه، به نظر من، این کلمات شما رو به نمره 7 ریدینگ نزدیک می‌کنه
   علاوه بر این لغات، پیشنهاد من این هست که، هم زمان ریدینگ‌های کمبریج 7 الی 16 خوانده شود، و از همه مهمتر لغات ناآشنا توی یک دفترچه، یاداشت و تمرین شود.
   موفق باشید.

 20. سلام وقت شما بخیر. ممنونم از مطالب مفیدی که در دسترس ما قرار میدین.
  ببخشید امکانش هست پکیج کامل رو به ایمیل من بفرستید؟ پیشاپیش از لطف شما ممنونم

  1. سلام خواهش می‌کنم
   لینک دانلود ویدیوها و pdf داخل همین صفحه قرار داده شده، ولی من براتون ایمیل هم کردم. موفق باشید.

 21. سلام استاد جان برای لغات ریدینگ چی بخونیم؟ میشه لطفا راهنمایی بفرمایید
  استاد کلا این لغاتی و که در سایت گذاشتید بخونیم کافی ست حدودا؟ و تقریبا مباحث رو کاور میکنه اگر زمانمون خیلی کم هست تا آزمون؟
  سپاس فراوان از زحماتتان استاد زندی

  1. سلام، خوشحالم که با سایت من آشنا شدید، خیلی خیلی خوش آمدید
   توی یک حالت واقع‌گرایانه، به نظر من، این کلمات شما رو به نمره 7 ریدینگ نزدیک می‌کنه
   پیشنهاد من این هست که، هم زمان ریدینگ‌های کمبریج 7 الی 16 خوانده شود، و از همه مهمتر لغات ناآشنا توی یک دفترچه یاداشت و تمرین شود. من یک بار دیگه تکرار می‌کنم، با فیلم و سریال، نمره شما از 6 بالاتر نمیره، یکسری از دوستان می گن ما به صورت لیست وار لغت حفظ نمی کنیم، چون چند روز بعد یادمون میره ، میخوام بهشون بگم که من تمام این مسیرها رو رفتم و راه دیگه ای به غیر این نمی‌بینم
   مهسا خانم موفق باشید

   1. خیلی ممنونم استاد از راهنماییتون، استاد لغات کمبریج 7 تا 16 رو چه طوری بخونم؟ یعنی ریدینگاشو بزنم و لغاته ریدینگشو دربیارم؟ یا کتاب یا اپلیکیشن خاصی هست که لغات 7 تا 16 رو داشته باشه؟ سپاس فراوان

   2. حالا فعلاً با این پکیج شروع کن، بعد بروی سراغ کمبریج
    خودت باید لغات کمبریج رو در بیاری، اونهایی که نمی شناسی رو بنویس توی دفتر
    معنی اونها رو در بیار و شروع کن به حفظ کردن، برای آشنایی با تکنیک های ریدینگ، ویدیوهای سایمون رو ببین
    موفق باشی

   3. بله حتما انجام میدم استاد خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون

 22. سلام استاد عزیز…امکانش هست پکیج کامل لغات رو به ایمیل من بفرستین…بسیار ممنون میشم.

  1. سلام بله حتما، ارسال شد به ایمیل تون
   دلیلی که من لینک پکیج کامل رو نذاشتم اینه که ، یک نسخه بدون موسیقی background از لغات ضروری داره ساخته میشه، انشاءالله بعداز ویرایش هر دو ورژن ویدیوها در دسترس همه قرار میگیره

 23. سلام استاد زندی..بسیار ممنون و سپاسگزارم از مطالب عالی تون….بابت تمام انرژی مثبتی که به ما میدین…ایشالا که همین انرژی مثبتی که سخاوتمندانه نسبت به مخاطبین تون دارین چندین برابرش سمت خودتون برگرده و هر روز موفق و موفق تر باشید…

 24. مجموعه خیلی کاملی درست کردید، واقعاً خسته نباشید میگم بهتون

 25. سلام خیلی ممنون از این پکیج کامل لغات ضروری آیلتس
  از این کامل تر نمی شد

 26. اگر میشه لینک دانلود ویدیوهای لغات ضروری آیلتس و تافل توی سایت بذارید
  سپاس فراوان

  1. الهه عزیز
   دکمه دانلود برای ویدیوهای لغات ضروری آیلتس و تافل قرار گرفت. مطمئن باش که این لغات نقش اساسی برای بالا بردن نمره ریدینگ آیلتس و در ادامه باقی مهارت‌های آیلتس دارند.
   سرافراز باشی

 27. ویدیوهای لغات ضروری آیلتس خیلی عالی ساخته شده،
  ولی من اینترنت‌ام خیلی ضعیف هست، اگر میشه برای منم لینک دانلود همه ویدیوها ایمیل کنید.
  خیلی متشکرم

  1. بله درست میگید، اینترنت خیلی ضعیفه
   لینک دانلود پکیج 30 درس لغات ضروری آیلتس و تافل برای شما ایمیل شد.
   روزهایتان بی نظیر

 28. اگر میشه لینک دانلود ویدیوهای لغات ضروری آیلتس و تافل توی سایت بذارید
  سپاس فراوان

 29. وای اینهمه کلمه و لغت توی مغز من نمیره
  من امروز درس اول رو خوندم، فردا بیشتر معانی رو یادم نیومد
  یعنی همه اینجوری هستن!!!

  1. مطمئن باش برای همه اتفاق میوفته
   اگر دنبال نمرات بالا توی IELTS هستی، باید دایره لغات قوی داشته باشی
   هیچ وقت اجازه نده کسی بهت بگه نمی تونی کاری رو انجام بدی

 30. چه پکیج جامع و کاملی، باورم نمیشه همه اینها به صورت رایگان هستند.
  من شروع کردم به خوندن لغات، یک دنیا سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *