معرفی و دانلود بهترین منابع آیلتس

معرفی و دانلود بهترین منابع آیلتس

معرفی و دانلود بهترین منابع آیلتس، در بسیاری از وبسایت‌ها ذکر شده است، اما ما در این مقاله با توجه به آخرین کتاب‌های منتشر شده تا سال 2021 قصد داریم به معرفی و دانلود بهترین منابع آیلتس بپردازیم. در دنیای کنونی تقریباً تمام منابع آیلتس را می‌توانید از سایت‌های مختلف پیدا کنید، اما به نظر شما کدامیک از این کتاب‌ها می‌توانند نقاط ضعف شما را پوشش دهند!!!

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین منابع آیلتس 2021 آشنا کرده و آن ها را برای دانلود در اختیار شما داوطلبان عزیز قرار دهیم. ما لینک دانلود بهترین منابع آیلتس را پس از ذکر عنوان کتاب و توضیحات آن قرار داده‌ایم. نکته مهم این است که شما باید براساس نیاز خودتان شروع به دانلود بهترین منابع آیلتس کنید، مثلاً در صورتی که دایره لغات شما ضعیف است، از کتاب Vocabulary For Ielts استفاده کنید.

لیست بهترین منابع آیلتس

۱- مجموعه کتاب‌های Mindset for IELTS

در بین مجموعه کتاب های معرفی شده به عنوان منابع آیلتس، بدون شک بهترین مجموعه آمادگی آزمون آیلتس، مجموعه کتاب های Mindset for IELTS می باشد که در بین کتاب های آیلتس یکی از جدیدترین مجموعه های معرفی شده آزمون آیلتس است که شما را از سطح متوسط، به نمره باند آیلتس 7 می‌رساند.

بدین معنی که مجموعه کتاب‌های Mindset for IELTS تنها مجموعه معرفی شده آزمون آیلتس است که تقریبا شما را از داشتن کتاب های Pre IELTS بی نیاز می سازد. این مجموعه که در 4 جلد طراحی شده است، آموزش آیلتس را از سطح متوسط زبان انگلیسی و با کتاب Mindset for IELTS Foundation شروع می کند و پله پله و با کتاب های سطح 1، 2 و 3 طراحی شده در این مجموعه، شما را به نمرات بالای آیلتس مانند 7 می‌رساند.

البته می‌توانید کتاب‌های این مجموعه را به صورت تکی مطالعه کنید. به عنوان مثال اگر سطح مبتدی هستید، می‌توانید با کتاب Mindset Foundation شروع کنید، اگر سطح زبان شما متوسط است و بخواهید به نمره 5.5 آزمون آیلتس برسید، باید به سراغ کتاب Mindset 1 بروید. کتاب شماره 2 مخصوص رسیدن به نمره 6.5 آیلتس و بالاخره کتاب چهارم این مجموعه یعنی کتاب 3 نمره 7.5 آیلتس را هدف قرار داده است.

هر سطح از مجموعه کتاب Mindset for IELTS شامل استراتژی‌های یادگیری، تمرین مهارت‌ها و تمرین های مشابه آزمون اصلی برای کمک به داوطلبان در رسیدن به هدف خود می‌باشد. در انتهای هر کتاب، پاسخنامه تمامی مثال‌ها و تمرینات دروس به همراه متن بخش‌های صوتی آورده شده است و بنابراین مجموعه کتاب Mindset for IELTS هم به صورت کلاسی و هم به صورت خودخوان قابل استفاده است.

نکته آخر این که این کتاب برای داوطلبان آیلتس آکادمیک طراحی شده است. همچنین شما می توانید برای دانلود این مجموعه به لینک زیر مراجعه فرمایید.

2- مجموعه کتاب‌های Complete IELTS

یکی از مجموعه کتاب های معتبر انتشارات کمبریج مجموعه Complete IELTS می باشد که در 3 سطح عرضه شده است.

انتشارات کمبریج که یکی از معتبرترین انتشارات جهان به شمار می رود، مجموعه اول را به داوطلبانی اختصاص داده که نمره بالایی در آزمون آیلتس نمی‌خواهند. کتاب اول با عنوان Bands 4-5، همانطور که از اسمش پیداست برای دانشجویانی طراحی شده که قصد دارند حداکثر نمره 5 آیلتس را به دست بیاورند. کتاب دوم با عنوان Bands 5-6.5 که به نظر پرطرفدار تر از دو سطح دیگر این مجموعه است، کتابی است که مختص داوطلبانی است که می خواهند حداکثر به نمره 6.5 آیلتس آکادمیک دست پیدا کنند.

مجموعه کتاب های Complete IELTS از این جهت پرطرفدار است که بیشتر دانشجویانی که برای کالج یا دانشگاه‌های مختلف در دنیا درخواست می‌دهند، باید حداقل نمره 6.5 را برای حضور در این دانشگاه‌ها ارائه دهند. و بالاخره کتاب آخر با عنوان Bands 6.5-7.5 مخصوص دانشجویانی است که به نمره‌های بسیار بالا مثلا 7.5 آیلتس فکر می‌کنند. به همین خاطر این کتاب گلچینی از تست‌های پیچیده، راهکارهای پیشرفته و متون سنگینی است، تا شما داوطلبان را برای رسیدن به نمره‌های بالای آزمون آیلتس یاری کند.

دلیل برتری مجموعه Mindset for IELTS نسبت به مجموعه Complete IELTS و سایر مجموعه‌های ارائه شده در جهت آمادگی آزمون آیلتس این است که مجموعه Mindset for IELTS از سطح مبتدی و متوسط زبان انگلیسی با شما همراه می‌باشد و با ارائه تمرین‌های متنوع و کاربردی شما را به نمرات بالای آیلتس هدایت می‌کند منتها برای شروع مطالعه مجموعه Complete IELTS، شما حتما باید سطح زبانتان به جایی رسیده باشد که کتاب اول این مجموعه یعنی Bands 4-5 را شروع کنید.

اما به هر حال این مجموعه نیز بعد از مجموعه Mindset for IELTS یکی از پرطرفدارترین مجموعه های ارائه شده برای آمادگی آزمون آیلتس می باشد که شما می توانید برای دانلود این مجموعه نفیس به لینک زیر مراجعه فرمایید.

3- مجموعه کتاب های کمبریج آیلتس 1-16

دانلود مجموعه کتاب های کمبریج آیلتس

بعد از خواندن تمام این منابع یا هر کدام از آن ها، شما قبل از آزمون اصلی آیلتس نیازمند زدن تست‌هایی هستید، تا شما را با تست‌های آزمون آصلی آیلتس آشنا کنند که بدون شک بهترین منبع معتبر در این مورد مجموعه کتاب‌های کمبریج هستند. مهمترین منبع آزمون آیلتس و گل سرسبد تمامی منابع معرفی شده آمادگی آزمون آیلتس تا به حال بدون شک مجموعه کتاب های Cambridge Practice Tests for IELTS می باشد که هیچ داوطلبی نمی تواند قبل از شرکت در آزمون اصلی آیلتس با این مجموعه آشنا نباشد.

سری کتاب‌های کمبریج آیلتس تا زمان نگارش این مقاله تا شماره 15 منتشر شده است. این‌ها کتاب‌های آموزش مهارت‌های آیلتس نیستند، بلکه کتاب های شبیه‌سازی آزمون اصلی آیلتس هستند که شماره بندی 1 الی 16 در آن، هیچ ارتباطی به سختی و آسانی این کتاب ها ندارد. در واقع بر اساس سال انتشار از شماره یک شروع می‌شود که مربوط به حداقل 20 سال پیش است و تا کتاب 16 که مربوط به سال 2021 می‌باشد ادامه پیدا کرده است.

بعضی از اساتید پیشنهاد می‌دهند که زدن تست های مجموعه کامل کتاب های کمبریج آیلتس را از شماره 10 که به سال 2021 نزدیک تر است شروع کنید اما مجموعه زندی انگلیش توصیه می‌کند از آن جا که تست‌های مجموعه کتاب‌های کمبریج آیلتس همیشه معتبر و استاندارد بوده اند، اگر وقت کافی برای شرکت در آزمون دارید، سعی کنید تمام تستهای این مجموعه از شماره یک تا شماره پانزده که تا به امروز منتشر شده بر اساس زمانبندی منطبق با انجام آزمون اصلی امتحان کنید. شما می‌توانید این مجموعه نفیس را از طریق لینک زیر دانلود بفرمایید.

۴- مجموعه کتاب‌های IELTS Vocabulary and Grammar

تنها دلیلی که ما این مجموعه را به عنوان اولویت چهارم برای شما داوطلبان آیلتس در نظر گرفتیم این است که مجموعه کتاب های IELTS Vocabulary and Grammar هم برای داوطلبان مبتدی و متوسط آزمون آیلتس مناسب است و هم برای داوطلبانی کارایی خواهد داشت که بخواهند در افزایش مهارت های آیلتس به صورت جداگانه به بالاترین نمرات ممکن مانند نمره 8 آیلتس برسند.

بنابراین این کتاب در جهت هدایت داوطلبان ضعیف‌تر آیلتس که خواهان کسب نمره‌های حداقلی مانند 6 هستند، خوب ظاهر شده است و به این صورت می‌توانند به نمرات بالای آیلتس دست پیدا کنند، قطعا یکی از بهترین هاست. این مجموعه بی‌نظیر در 2 سطح Vacabulary و یک سطح Grammar عرضه شده که شامل کتاب‌های Cambridge Grammar for IELTS, Cambridge Vocabulay for IELTS و Cambridge Vocabulay for IELTS Advanced می‌باشد.

اگر قصد دارید برای مهارت های آیلتس وقت ویژه‌ای گذاشته و به نمرات بالا در آزمون برسید، قطعا پیشنهاد اول زندی انگلیش مجموعه IELTS Vocabulary and Grammar خواهد بود که شما می‌توانید این مجموعه ارزشمند را از طریق لینک‌های زیر دانلود فرمایید.

5- مجموعه کتاب‌های Collins for IELTS

اگر چه انتشارات کمبریج در زمینه ارائه کتاب‏‌های آمادگی آزمون آیلتس برتری به خصوصی نسبت به سایر انتشارات دارد، اما هستند مجموعه‌های جامع و دقیقی مانند انتشارات کالینز که با ارائه مجموعه کامل و 6 جلدی خود در باب آمادگی آزمون آیلتس یعنی مجموعه Collins for IELTS، از هر جهت داوطلبان آیلتس را در هدایت به نمره‌های بالا یاری می‌کند.

این مجموعه 4 جلد خود را به آموزش تکنیک‌ها و استراتژی‌های لازم در افزایش مهارت‌های 4 گانه آیلتس اختصاص داده است و 2 مجموعه را نیز به آموزش لغت‌ها و گرامر‌های لازم در جهت حضور هر چه بهتر در آزمون آیلتس اختصاص داده است. تنها نکته منفی در مورد این مجموعه این است که این مجموعه کلیه کتاب‌های خود را برای داوطلبانی طراحی کرده که برای شروع این کتاب حداقل در سطح نمره 5 آیلتس باشند.

بنابراین قبل از شروع مطالعه این مجموعه حتی در زمینه یادگیری لغات و گرامر، حتما باید سطح زبان خود را تا حداقل نمره 5 بالا بکشید.

۶- مجموعه کتاب‌های New Insight into IELTS

New Insight into IELTS

اگر سطح زبان انگلیسی شما نسبتا خوب است و قصد دارید مطالعه برای حضور قدرتمند در آزمون آیلتس را شروع کنید، قطعا کتاب New Insight into IELTS از بهترین هاست. کتابی که به طرز شگفت انگیزی شما را با کلیه سوالاتی که قرار است در آزمون آیلتس با آن روبرو شوید، آماده می کند.

با کتاب New Insight into IELTS هیچ سوالی را در آزمون آیلتس از دست نمی‌دهید و همه تکنیک‌هایی که شما برای انجام کلیه سوالات آزمون آیلتس در 4 مهارت به آن نیاز دارید، به بهترین شکل ممکن به شما انتقال می دهد. کتاب New Insight into IELTS یک کتاب آیلتس از انتشارات کمبریج می باشد که هم برای داوطلبان جنرال آیلتس و هم آکادمیک قابل استفاده می باشد.

این کتاب دارای 4 بخش می باشد که هر بخش به یکی از 4 مهارت آزمون آیلتس می پردازد. این کتاب حاوی تکنیک‌ها و راهکارهای جدیدی است که می‌تواند شما را تا رسیدن حتی تا نمره 7 آزمون آیلتس یاری کند. نکته مثبت اینکه تمرین‌های زیادی برای شما در کتاب New Insight into IELTS تنظیم شده است که پاسخ همه این تمرین‌ها در انتهای کتاب آورده شده است. شما می توانید برای دانلود این کتاب ارزشمند به لینک زیر مراجعه فرمایید.

7- مجموعه کتاب‌های Get Ready For IELTS

دیگر مجموعه معتبر انتشارات Collins کتاب‌های Get Ready For IELTS می‌باشد که که در چهار جلد listening و reading و writing و speaking ارائه شده است. یکی از دلایلی که این مجموعه در رتبه پنجم قرار گرفته است، این است که این مجموعه نیز بیشتر برای داوطلبانی مناسب است که دارای سطح زبان خوبی باشند و بخواهند مهارت‌های مورد نیاز برای رسیدن به نمرات متوسط آیلتس مانند 6 را افزایش دهند.

بنابراین به لحاظ جامع بودن چیزی از رقیبان کم ندارد و اما به لحاظ کیفیت و مطالب ارائه شده، این مجموعه نیز قطعا از منابع بی‌نظیر آزمون آیلتس به شمار می‌رود. دروس ارائه شده در این مجموعه علاوه بر پرداختن به چهار مهارت شنیداری، گفتاری، درک مطلب و نوشتاری، به بخش‌های پایه زبان انگلیسی مثل گرامر و واژگان نیز می‌پردازند. به عنوان نکته آخر، این کتاب و ساختار آن نیز بیشتر برای داوطلبان آزمون آکادمیک طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *