تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل: یادگیری آسان و موثر در محیط راحت خانه

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

از پر استفاده ترین زبان ها در سراسر جهان می توان به زبان آلمانی اشاره کرد که که نزدیک به 100 میلیون گویش دارد و جزو محبوب ترین زبان دنیا پس از انگلیسی و فرانسوی به شمار میرود. این زبان پر طرفدار در سه کشور آلمان، سوئیس و اتریش به عنوان زبان مادری شناخته می شود.

زبان جویان عزیزی که قصد مهاجرت و تحصیل را دارند می توانند با آموزش و یادگیری این زبان، در دانشگاه های دولتی آلمان، بدون پرداخت هزینه ای مشغول به تحصیل شوند.

چند نوع زبان آلمانی وجود دارد؟

زبان آلمانی چندین گویش مختلف دارد که در جای جای دنیا با آن گویش صحبت میکنند اما بین این گویش های مختلف، 3 مورد از این گویش ها اصلی و پر طرفدار هستند که شامل آلمانی بالا، آلمانی مرکزی و آلمانی پایین می شوند.

آلمانی بالا :این گویش در مناطقی همچون وستفالیا، ایالت ساکسونی پایین، ایالت شلزویک – هولشتاین، هامبورگ، بندر برمن و ایالت ساکسون – آنهالت غربی استفاده می شود.

آلمانی مرکزی :این نوع گویش در لوکزامبورگ، منطقة سارلند، راین لند، ایالت هس، بادن – ورتمبرگ و جنوب غربی راین – وستفالیای شمالی، بخش‌ هایی از تورینگن و بخش جنوبی ایالت ساکسونی رایج است و مورد استفاده قرار میگیرد.

آلمانی پایین :این گویش در مناطقی همچون ایالت باواریا، سوابیا و ایالت آلزاس، قسمت شمال غربی بادن – ورتمبرگ و جنوب استان تورینگن مورد استفاده قرار میگیرد.

این 3 گویش به اصطلاح گویش مادر میباشند که 26 گویش زیر مجموعه دیگر نیز از این ها وجود دارد که در مناطق مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. لازم به ذکر است که گویشی که در برلین استفاده می شود ترکیبی بین مرکزی و پایین است.

چرا باید زبان آلمانی یاد گرفت؟

یادگیری زبان آلمانی دلایل شخصی و مختلفی از جمله تحصیل، سفر تفریحی یا تجاری و یا مهاجرت را می تواند داشته باشد. البته یادگیری زبان حتما به خاطر مهاجرت نیست و می تواند به خاطر علایق شخصی باشد.

تحصیل در آلمان

آلمان، به دلیل ارائه امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌ های دولتی و هزینه مقرون به صرفه در دانشگاه‌ های غیردولتی، به گونه‌ ای که می‌ تواند جایی برای مهاجرت تحصیلی بسیاری از دانشجویان جهان باشد، معروف است. شرایط فوق ‌العاده مناسب دانشگاه‌ های آلمان در رشته ‌های پزشکی و هنر، این کشور را به مقصدی محبوب برای دانشجویان از سراسر جهان تبدیل کرده است.

بسیاری از دانشگاه‌های آلمان دوره‌های آموزشی انگلیسی ارائه می ‌دهند، اما برای تجربه زندگی در کشور آلمان، یادگیری زبان بومی این کشور ضروری است. دنیای زبان همراه شماست، اساتیدی را توصیه می‌ کند که به عنوان منابع یادگیری زبان آلمانی، تجربه زندگی در آلمان را نیز داشته باشند.

تجارت در آلمان

اگر تمایل به تجارت یا مهاجرت به کشورهای توسعه ‌یافته دارید، آموزش زبان آلمانی می‌ تواند یکی از گزینه های شما باشد. در دنیای امروز که آلمانی به عنوان سومین زبان رایج در آموزشگاه‌ های زبان جهان شناخته شده است، اساتید زیادی برای یادگیری این زبان در دسترس هستند. در واقع، منابع آموزش زبان آلمانی در سایت ‌ها و کتاب‌ فروشی‌ ها موجودند.

اگر مهاجرت شما به دلیل کار یا تحصیل باشد، احتمالاً به یک مدرک زبان آلمانی نیاز خواهید داشت. در دنیای زبان، می‌توانید نیازهای خود را با متخصصان این زبان مطرح کرده و با دریافت راهنمای کامل درباره کلاس‌های خود، برنامه خود را مشخص کنید.

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل: یادگیری آسان و موثر در محیط راحت خانه

یادگیری زبان آلمانی چه قدر زمان میخواهد؟

مدت زمانی که برای یادگیری زبان آلمانی اختصاص میدهید می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و این بازه زمانی کم و زیاد شود که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تجربه شما
  • روش ها و تکنیک های مورد استفاده
  • نگرش شما نسبت به زبان آلمانی
  • میزان تمرین روزانه
  • یادگیری پیوسته

هر ترم یادگیری زبان حدودا بین 10 الی 17 جلسه است و هر سطح هم از A1 شروع می شود تا C1 ادامه دارد و مجموع این ها بین 50 تا 60 جلسه است. البته این اعداد و ارقام بسته به خود آموزشگاه متفاوت است اما به صورت عمومی به این صورت است.

زبان آلمانی چه تفاوتی با سایر زبان ها دارد؟

زبان آلمانی تفاوت هایی در قواعد و گرامر بین سایر زبان ها دارد که این زبان را با سایر زبان ها متمایز می کند. به عنوان مثال، ساختار گرامری با جنسیت ‌های سه‌ گانه و صرف افعال با قاعده و بی ‌قاعده، می تواند سخت باشد و در یادگیری مشکلاتی ایجاد می‌کند. اما تمرین و تکرار به شما کمک خواهد کرد تا این مشکلات را پشت سر بگذارید.

البته این نکته را میتوان اشاره کرد که، الفبای آلمانی تفاوت آنچنانی با الفبای انگلیسی ندارد. تشخیص تلفظ و یادگیری این تفاوت‌ ها به شما کمک خواهد کرد تا به سرعت مکالمه زبان آلمانی را یاد بگیرید.

در نهایت، برای یادگیری مؤثر زبان آلمانی، مهم است که علاوه بر مطالعه و تمرین، از جملات و عبارات پرکاربرد در مواقع مختلف استفاده کنید. این روش به شما کمک می ‌کند تا زبان را در موقعیت ‌های واقعی بیاموزید و با سرعت بیشتری به مکالمه مسلط شوید.

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل: یادگیری آسان و موثر در محیط راحت خانه

تدریس خصوصی زبان آلمانی

موسسه دنیای زبان از بزرگترین موسسه هایی است که در زمینه آموزش و تدریس خصوصی زبان آلمانی زبان فعالیت میکند. دنیای زبان با در اختیار داشتن مجرب ترین استاد ها و تکنیک های اصولی سعی میکند زبان آموزان در کمترین زمان به خواسته های خود برسند و زبان مد نظر خود را به بهترین شکل فرا بگیرند.

در موسسه دنیای زبان می توانید هر نوع زبانی را که مد نظر دارید، یاد بگیرید. این موسسه از مدرس خصوصی زبان آلمانی و سایر زبان ها همکاری میکند که هر یک از اساتید درجه علمی بالایی دارند و به راحتی می توانند در این مسیر به شما کمک کنند.

علاوه بر این ها اگر مشکل مکان دارید و نمیتوانید به صورت حضوری در کلاس ها حاظر شوید می توانید به صورت تدریسی و کلاس خصوصی زبان آلمانی به یادگیری اقدام کنید تا استاد در محلی که شما راحت هستید ( در منزل یا محل کار و… ) حضور یابد و روند آموزش را جلو ببرید.

شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید و حتی می توانید برای مشاوره درباره نحوه تدریس، دیگر مزایای موسسه دنیای زبان و … با پشتیبانی ما در موسسه دنیای زبان در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *