نحوه ثبت نام جدید آزمون آیلتس کامپیوتری سنجش 1403

ثبت نام جدید آزمون آیلتس کامپیوتری از تاریخ 14 آذر توسط سازمان سنجش شروع شد. داوطلبین می توانند از طریق سه مرکز ایرسافام، تهران آیلتس و عصر دین و دانش ثبت نام کنند. اگر نمی دانید کدام موسسه را انتخاب کنید، حتماً مقاله بهترین مرکز آزمون آیلتس ایران را مطالعه کنید.

نحوه ثبت نام آیلتس در ایران

در ثبت نام جدید آزمون آیلتس 1402 و 1403 شما باید سه مرحله یا گام را پشت سر بگذارید. نخست باید از طریق سایت سازمان سنجش اطلاعات خود را براساس پاسپورت وارد کنید، سپس در مرحله دو باید از طریق سایت جدید idp استرالیا مرکز آزمون را انتخاب و اطلاعات خود را وارد کنید. در نهایت به سایت مرکز آزمون گیرنده ارجاع داده می شوید و هزینه آزمون آیلتس به مبلغ 8.490.000 تومان را پرداخت می کنید.

مرحله اول > ثبت نام در سایت سازمان سنجش

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش
 2. وارد کردن اطلاعات فردی در وبسایت
 3. (توجه داشته باشید اطلاعات با سامانه کد ملی و پاسپورت چک می شود و باید مطابق باشد)
 4. تایید اطلاعات و موافقت با قوانین

مرحله دوم > ثبت نام در سایت جدید آیلتس

 1. ورود به سایت جدید آیلتس
 2. انتخاب نوع آزمون ، ماژول آزمون ، شهر ، تاریخ آزمون و مرکز برگزاری آزمون
 3. انتخاب تاریخ و شیفت آزمون
 4. انتخاب تایم آزمون شفاهی

مرحله سوم > ثبت نام در سایت مرکز آزمون

 1. مراجعه به سایت مرکز آزمون (تهران آیلتس، ایرسافام و دین و دانش)
 2. ساخت حساب کاربری جدید یا ورود به حساب کاربری قبلی
 3. تکمیل اطلاعات مربوط به‌ آزمون منطبق با آزمونی که در سایت idp وارد کردید.
 4. ارجاع به صفحه پرداخت و پرداخت هزینه آزمون (8.490.000 تومان)

در نهایت به آدرس https://book.ielts.idp.com/my-tests مراجعه کنید و تصویر دو صفحه اول پاسپورت خود را بارگذاری کنید. طی 24 الی 48 ساعت ایمیلی مبنی بر ثبت نام موفق آزمون آیلتس دریافت خواهید کرد.

نحوه ثبت نام جدید آزمون آیلتس کامپیوتری سنجش 1402

زمان ثبت نام آیلتس 1403

آزمون آیلتس از بهمن سال 1401 دست‌خوش فراز و نشیب های زیادی شده است. سازمان سنجش بدون در نظر گرفتن عواقب لغو این آزمون، به صورت یک طرفه اقدام به جلوگیری از برگزاری آزمون شد. در این حالت بسیاری از داوطلبین به کشورهای همسایه مسافرت کردند تا در آزمون آیلتس شرکت کنند. اما ثبت نام این آزمون از 14 آذر ماه به صورت کامپیوتری توسط سه مرکز مجاز IELTS باز شد.

شما در هر زمان و مکانی می توانید در این آزمون ثبت نام کنید. فقط کافی است از خالی بودن ظرفیت آزمون در روزی که در نظر دارید اطمینان حاصل کنید. سپس طبق مراحل 3 گانه که در بالا توضیح داده شده اقدام به ثبت نام در آزمون آیلتس کنید.

نحوه ثبت نام آیلتس کاغذی (Paper-based)

ثبت نام آیلتس کاغذی در حال حاضر انجام نمی گردد. سازمان سنجش در تابستان سال 1402 به صورت ناگهانی خبر از لو رفتن سوالات داد که همین امر موجب بسته شدن ثبت نام آیلتس کاغذی گردید. از آن روز، تمامی امتحان های کتبی به کامپیوتری منتقل شدند و هنوز خبری از باز شدن آن نیست. اگر می خواهید آیلتس کاغذی ثبت نام کنید، بهتر است یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان و امارات را برای ثبت نام انتخاب کنید.

ثبت نام IELTS بدون پاسپورت

ثبت نام IELTS بدون پاسپورت

متاسفانه در حال حاضر تنها مدرکی که می توانید با آن در آزمون ثبت نام کنید، گذرنامه است. پاسپورت شما حتماً باید تاریخ اعتبار داشته باشد، وگرنه از جلوی ورود شما به آزمون گرفته می شود.

ثبت نام آیلتس با کارت ملی

شرط لازم برای ثبت نام در آزمون آیلتس کارت ملی نیست ، بلکه همانطور که قبلاً گفتیم پاسپورت است. شما در هنگام ثبت نام در سایت idp باید اسکن دو صفحه اول گذرنامه خود را بارگذاری کنید.

قیمت ثبت نام آزمون آیلتس به تومان

قیمت ثبت نام آزمون آیلتس به تومان

یکی از دغدغه های اصلی داوطلبین آیلتس هزینه سرسام آور آن است. در حال حاضر پایه حقوق یا حداقل دستمزد برای یک ماه کارگر در ایران حدود 8 میلیون است. این مبلغ در مقایسه با آزمون آیلتس کامپیوتری که 8 میلیون 500 هزار تومان است نشان دهنده قیمت بالای IELTS در ایران است.

قیمت جهانی آیلتس در محدوده 180 الی 240 دلار است. به دلیل پایین بودن ارزش پول ما، این رقم برای کسانی که می خواهند در آیلتس ثبت نام کنند بسیار بالا است. البته شاید از خود بپرسید که چه چیزی در این مملکت ارزان و با کیفیت است که آزمون آیلتس هم همینگونه باشد!!

ثبت نام آیلتس شیراز

شیراز تنها شهرستانی است که در حال حاضر تجهیزات مناسبی برای برگزاری آزمون کامپیوتری را فراهم کرده است. ثبت نام جدید آیلتس شیراز در 14 آذر همزمان با تهران آغاز شد. شما می توانید در هنگام ثبت نام در سایت idp ، محل آزمون خود را شیراز انتخاب کنید.

امیدواریم که در آینده نزدیک سایر شهرهای بزرگ ایران مانند تبریز، مشهد، اصفهان، رشت، اهواز، کرمان و غیره به جمع مراکز برگزارکننده آیلتس اضافه گردند. این امر نه تنها موجب کاهش هزینه های داوطلبین آیلتس، بلکه باعث تمرکز و آرامش بیشتر در پروسه آمادگی آیلتس می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *