جدول نمره دهی ریدینگ و لیسنینگ آیلتس

جدول نمره دهی ریدینگ و لیسنینگ آیلتس براساس تعداد جواب های درست و غلط محاسبه می شود. مثلاً اگر در ماژول آکادمیک 30 سوال صحیح داشته باشید، نمره شما برابر 7/هفت است. این در حالی است که در ماژول جنرال این نمره دهی متفاوت است، به این صورت که اگر از 40 سوال به 30 تای آن پاسخ صحیح بدهید، نمره شما 6 می شود.

پس تا این جا متوجه شدید که بسته به نوع آزمون IELTS Reading جنرال و آکادمیک ، نمره شما متفاوت خواهد بود.

جدول نمره دهی ریدینگ آیلتس آکادمیک

اگر چه امتیازدهی بهتری در این نوع آیلتس وجود دارد، اما سطح سوالات بسیار سخت و چالشی اند. در ادامه جدول نمره دهی ریدینگ آیلتس Academic را مشاهده می کنید.

جدول نمره دهی ریدینگ آیلتس

جدول نمره دهی ریدینگ آیلتس جنرال

جدول نمره دهی ریدینگ آیلتس General با تفاوتی محسوس در ادامه آمده است. نکته مهم سطح سوالات این ماژول است که نسبت به آکادمیک ساده تر است. به دلیل همین ساده‌گی، نمره شما نسبت به جواب های صحیح پایین تر از آکادمیک لحاظ می شود.

جدول نمره دهی ریدینگ آیلتس General

جدول نمره دهی لیسنینگ آیلتس

نحوه نمره دهی ماژول جنرال و آکادمیک Listening تفاوتی ندارند. در مقایسه با ریدینگ این جدول مشابه با نوع ریدینگ آکادمیک است. برای مثال در هر دو مهارت با 30 سوال صحیح، قادر به کسب نمره 7 خواهید بود.

لغات لیسنینگ آیلتس | کلمات غلط انداز و پر تکرار listening

درباره مهارت ریدینگ آیلتس

یکی از چالشی ترین مهارت های آزمون آیلتس Reading است. متاسفانه در سال‌های اخیر، سوالات ریدینگ به گونه ای طراحی شده است که شما پایین ترین نمره خود را در مهارت ریدینگ IELTS بدست آورید. این در حالی است که در سال‌های نچندان دور سوالات به این سختی طراحی و پیاده سازی نمی شدند.

برای تقویت Reading بهتر است بر روی سه محور متمرکز شوید.

  1. افزایش دامنه واژگان با کتاب لغات ضروری آیلتس و 504 واژه ضروری زبان
  2. خواندن مجلات و مقالات خبری و پژوهشی
  3. انجام تست با کتاب های کمبریج آیلتس

این سه ستون را سرلوحه کار خودتان قرار دهید تا بهترین نتیجه را از ریدینگ آیلتس بگیرید. روحیه ، پشتکار و پرهیز از نامیدی را فراموش نکنید. در این راه با چالش های فراوانی مواجه می شوید که باید هر کدام را با صبر و حوصله پشت سر بگذارید.

بهترین نمره ریدینگ و لیسنینگ آیلتس

هر شخص بسته به نوع مهاجرت، نیازمند به نمره مشخصی است. مثلاً اگر می خواهید در کشوری مثل آلمان تحصیل کنید، نمره 6 در ریدینگ و لیسنینگ آیلتس ایده ال است. اما در صورت تحصیل در کانادا، بهترین نمره ریدینگ و لیسنینگ آیلتس 7 است که میشه معادل 30 جواب صحیح.

لازم به ذکر است که جهش از نمره 6 به 7 کار ساده ای نیست، اغلب به 6 ماه الی 1 سال تمرین و آموزش نیاز دارد. پس اصلاً بلندپروازی نکنید و با توجه به سوابق تحصیلی خودتان نمره ای را مشخص کنید. منظور از سوابق تحصیلی این است که اگر در طول دوران تحصیل جزء نفرات برتر کلاس بودید، توقع می رود که در آیلتس موفق ظاهر شوید. اما اگر در طول تحصیل عملکرد خوبی نداشتید، نباید انتظار داشته باشید که به یک باره شخصیت و کارکتر خود را عوض کنید.

چه بسیار افرادی هستند که مدت هاست به دلیل رویاپردازی و ناآگاهی نسبت به شخصیت خود، در مسیر آیلتس در باتلاق گرفتار شده اند. آنها فکر می کنند که تا یک یا دو ماه دیگر به نمره دلخواه خود براساس جدول نمره دهی ریدینگ و لیسنینگ آیلتس می رسند، اما سخت در اشتباه هستند. تقریباً 90 درصد این افراد بازنده از این مبارزه بیرون می آیند. دلیل آن همانطور که قبلاً گفتم این است که آنها سوابق تحصیلی خود را لحاظ نمی کنند.

جدول نمره دهی ریدینگ و لیسنینگ آیلتس

تفاوت ریدینگ آکادمیک و جنرال

هر دو آزمون از سه بخش یا Section تشکیل شده اند. در ریدینگ آکادمیک، سه متن بلند از مقالات علمی، پژوهشی، آموزشی، تاریخی، پزشکی، اکتشافی و غیره داده می شود. در هر بخش بین 13 الی 14 سوال از مدل های Gap-fil ، Multiple-Choice ، True-False و غیره داده می شود. یک ساعت هم وقت دارید تا جواب ها را پیدا کنید و در پاسخنامه بنویسید. وقت جداگانه برای انتقال به پاسخنامه داده نمی شود.

در ماژول جنرال هم سه Section وجود دارد. با این تفاوت که در بخش اول و دوم ریدینگ جنرال، تعداد 4 متن کوتاه وجود دارد. سطح کلمات به پیچیدگی نوع آکادمیک نیست و راحت تر می توانیدجواب سوالات را بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *