بهترین مرکز یا سنتر آزمون آیلتس در تهران و ایران

بهترین سنتر آیلتس در ایران

با جواب‌های کوتاهی که به سوالات زیر دادم، شاید جواب بهترین سنتر یا مرکز آزمون آیلتس در ایران را پیدا کنید!

 • آیا سنتر آیلتس در نمره من تاثیر دارد؟ بله
 • آیا سنتری که در آن آیلتس برگزار می شود کیفیت مناسب صوتی را فراهم می کند؟ 99 درصد کیفیت مناسب است، پس معیارهای دیگر را بسنجید.
 • کدام سنتر اگزمینر خوش اخلاق دارد و خوب نمره می‌دهد؟ به سنتر ربطی ندارد، اینجا فقط شانس دخیل است.
 • در ایران، آزمون آیلتس دادن اشتباه است؟ اگر بودجه و امکانات کافی دارید، در کشور دیگری امتحان IELTS دهید.
 • IDP نمره نمی دهد British Council نمره دهی بهتری دارد؟ توی ایران تمامی امتحانات زیر نظر IDP است.
 • مکان برگزاری آزمون جای مناسب با نور پردازی خوب و بی سرو صدا باشد؟ 99 درصد کیفیت مناسب است، پس معیارهای دیگر را بسنجید.
 • امکانات رفاهی مکان برگزاری آزمون به چه نحوی است؟ تمامی امکانات سنترها مشابه است، بعضی‌ها در هتل و برخی در ساختمان خودشان برگذار می‌کنند.
 • نحوه برخورد و اطلاع رسانی سنتر آیلتس با من چگونه است؟ همه چیز از طریق سایت انجام می‌شود و در زمان امتحان گاهی به تندی برخورد می‌کنند.
 • و سوالات مشابه دیگر

اگر به سایت های مختلف مراجعه کنید آنقدر حرف های ضد و نقیض می زنند که آدم سردرگم می‌شود و نهایتاً به راحتی نمی توانید تصمیم بگیرید، کدام سنتر آیلتس ثبت نام کنید. اما من در اینجا به شما سرنخ‌هایی می‌دهم تا بتوانید بهترین سنتر آیلتس در ایران را پیدا کنید.

مراکز آیلتس در ایران

اگر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده باشید سنترهای مجاز آیلتس در ایران در بخش آزمون های بین الملل ذکر شده است. سایت رسمی IDP لیست مراکز مجاز آزمون آیلتس را آورده است. در تصویر شکل زیر مشخص است.

iran ielts centers

 1. آیلتس تهران (وبسایت)
 2. ایرسافام (وبسایت)
 3. عصر دین و دانش (وبسایت)
 4. پروشات (وبسایت)

کدام سنتر آیلتس ثبت نام کنیم؟

در این بخش قصد دارم به برخی از سوال هایی که عموما شاید اصلا داوطلبان آزمون آیلتس ندانند و به زور به خورد آن ها خورانده اند پاسخ بدهم.

آیا سنتر آیلتس در نمره من تاثیر دارد؟

بخش اسپیکینگ و رایتینگ است که ممکن است دست سنتر یا به بیانی دیگر دست ممتحن باشد. اما بخش لینسینگ و ریدینگ نکته ی پوشیده ای ندارد که فرقی داشته باشد. تجربه به من ثابت کرده است که مرکز عصر دین و دانش و پروشات بهتر هستند.

متاسفانه، ممکن است نمره اسپیکینگ و رایتینگ شما براساس نمره ریدیدنگ و لیسنینگ داده شود. این بسیار دلسرد کنند است، چون یک شخص ممکن است در اسپیکینگ قوی باشد ولی در ریدینگ نه. بر فرض اگر نمره ریدینگ شما 6 باشد، ممکن است سلیغه‌ای عمل کنند و نمره رایتینگ شما را 5.5 بدهند.

آیا سنتری که در آن آیلتس برگزار می شود کیفیت مناسب صوتی را فراهم می کند؟

بله. بازار رقابتی سنتر های آیلتس در ایران و به خصوص در تهران کیفیت همه سنترها را بالا برده و همگی از هدفون استفاده می‌کنند. این در حالی است که قبلاً در سالن‌های بزرگ، با بلندگوهای بسیار بد آزمون ها را برگزار می‌کردند.

آیلتس تهران

کدام سنتر ممتحن خوش اخلاق دارد و خوب نمره می‌دهد؟

خیلی وقت ها بعد از آزمون از زبان آموزان شنیده‌ام که ممتحن آزمون بد اخلاق بود یا نمیگذاشت من حرفم را بزنم. متاسفانه این حرف ها درست است، این مسائل احتمالاً تمرکز شما را خراب می‌کند. پس کمتر به آنها فکر کنید.

شما باید مثبت اندیش باشید و اعتماد به نفس داشته باشید. اگر زیاد به فکر شانس و اقبال باشید، کار بدتر می‌شود.

در ایران آیلتس دادن اشتباه است؟

مرکز عصر دین و دانش و پروشات بهتر هستند. با توجه به هزینه بالای مسافرت به یک کشور همسایه و استرس های سفر، توصیه می کنم در ایران امتحان دهید. موفقیت آزمون آیلتس مدیون ۳ چیز است:

 1. تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی و دانش زبانی
 2. شناخت دقیق تکنیک‌ها و ساختار آزمون آیلتس
 3. تمرین بسیار روی سوالات آمادگی برای انواع سوالات.

IDP نمره نمی دهد British Council نمره دهی بهتری دارد؟

همان طور که می دانید ریدینگ و لیسنینگ که فرقی نمی کند، ۴۰ سوال دارد و بصورت کاملاً مکانیک وار نمره می گیرید.

اما رایتینگ و اسپیکینگ فرق دارد، متاسفانه گاهی اوقات سلیقه‌ای عمل می‌کنند. در نظر بگیرید که یک اگزمینر از صبح 10 برگ رایتینگ را تصحیح کرده است. انرژی کمتری برای برگه یازدهم دارد، بنابراین ممکن است نیم نگاهی به سایر مهارت های شما بندازد، یا نمره‌ای کیلویی رد کند.

مکان برگزاری آزمون جای مناسب با نور پردازی خوب و بی سرو صدا باشد؟

در حال حاضر تمامی سنترها، در سالن‌ها یا هتل‌ها آزمون  برگذار می‌کنند که شرایط مناسبی دارند.

مرکز آزمون آیلتس

حال اینکه یکی از سنترها در گران‌قیمت‌ترین هتل شهر تهران آزمون خود را برگزار می‌کند یا دیگری در ساختمان خودشان برگزار می‌کند مادامی که کیفیت صوتی خوبی باشد و نور کافی و بی سرو صدا باشد کافیست.

امکانات رفاهی مکان برگزاری آزمون به چه نحوی است؟

در ابتدای آزمون یک آبنبات برای جلوگیری از غش داده می‌شود.

نحوه برخورد و اطلاع رسانی و سنتر با من چگونه است؟

همه مراکز سایت دارند، و تمامی مراحل ثبت‌نام اینترنتی انجام می‌گردد. اعلامیه های مهم SMS می‌شود. مثلاً با یک SMS از شما درخواست می‌شود که از طریق سایت، ساعت و تاریخ آزمون اسپیکینگ خودتان را انتخاب کنید.

بهترین سنتر برگزار کننده رسمی آیلتس

ابتدا عرض کنم که بنده در سنتر عصر و دین دانش آزمون آیلتس دادم و راضی بودم. متاسفانه آزمون‌های ماک این سنتر به سرعت پر می‌شود. پس حتماً حتماً زودتر اقدام به ثبت‌نام کنید. شما باید حداقل دو الی سه امتحان Mock قبل از آزمون اصلی داشته باشید.

توصیه می‌کنم که اگر در شهرستان هستید، همان شعبه یا نزدیک‌ترین شهر را انتخاب کنید. وضعیت روحی و روانی قبل از امتحان آیلتس بسیار مهم است. نباید استرس پیدا کردن آدرس داشته باشید.

سنتر آیلتس در ایران خیلی مهم است. بنابراین در هر سنتر آیلتس که شرکت کنید، تفاوت اساسی در نمره شما دارد.

5 پاسخ

 1. سلام من تجربه آزمون ماک و اصلی رو در ایراسفام توی ماه گذشته دارم. خب اول از همه اینکه برای اسپیکینگ ماک توی گاندی رفتم که رفتارشون واقعا خوب بود اما استرس من به قدری بالا بود که به لکنت افتاده بودم و اگزمینر هم تمام تلاشش این بود که با آرامش سوال بپرسه تا من بدتر نشم. آزمون اصلی هم توی شرعتی بود که بازم اول وقت بود و رفتار خوب یداشتن، اینبار اگزمینر خانم بود و مدام صحبتهام رو نصفه میذاشت و دقیقا برعکس اگزمینری که توی ماک بود رفتار میکرد بطوری که نمیذاشت از هیج ساختاری درست استفاده کنم. خب حالا برسیم به کتبی که هم ماک هم اصلی هتل اوین برگزار شد. توی آزمون ماک کتبی کیفیت هدستها کمتر بود، مکالماتی هم که پخش میشد صدا رو اکو میکرد و واقعا نمره لیسنینگم بااونکه در حالت عادی نقطه قوتم بود خیلی پایین اومد. توی آزمون اصلی کیفیت هدستها خیلی خوب بود و همه جیز منظم و مرتب بود فقط بینهایت امتحانش سخت بود. فقط یه تجربه خیلی خوب بگم به هرکسی که تازه میخواد شروع کنه، بهترین کار قبل از شروع یک آزمون ماک هست که هم ترستون بریزه هم با تستها آشنا بشید هم درست برنامه ریزی کنید.موفق باشید

  1. خیلی ممنونم که از آزمون مرکز ایرسافام اینجا نوشتید.
   بله، باید هر سنتری که آزمون داریم، همونجا آزمون ماک شرکت کنیم تا توی امتحان اصلی ترسمون بریزه

 2. من موافق نیستم با این که همه چی به خودتون بستگی داره. بیشتر مواقع ما محدودیت زمانی داریم و نمیتونیم صبر کنیم تا پرفکت بشیم بعد آزمون بدیم. مثلا ممکنه من در حدی خونده باشم که بتونم نمره 6 یا 6.5 رو بگیرم. قطعا وقتی در این حد توانایی داری، شرایط آزمون که زمان بندی خیلی سختگیرانه ای هم داره روت تاثیر میذاره و حداقل نیم تا یک نمره میتونه تو رو پایینتر بیاره. از طرفی با مقایسه آزمونها و نمرات ماک (یا آیلتس) منتشر شده در اینترنت به خصوص در رایتینگ و اسپیکینگ، تفاوت سلیقه اگزمینر در نمره دهی (نیم تا یک نمره تفاوت) رو به وضوح میشه دید. و بیشتر مواقع، افرادی که ناراضی هستن، همین نیم تا یک نمره تفاوت براشون خیلی تاثیر گذاره.

  1. براساس نتایجی که توی یک سال اخیر دیدم، منم با شما هم نظرم. فقط این رو بگم که ایرسافام خیلی افتضاح هست، اصلاً توصیه نمی کنم.
   سعی می کنم این مقاله رو براساس تجربه‌های جدیدم برورسانی کنم.

   1. ایرسام فام بدترین مزخرف ترین و نمی دونم چی بگم . مرکز ازمون هست ، بیخودی ثبت نام نکنید . من سابقه 15 سال همکاری با شرکتهای خارجی انگلیسی زبان دارم حداقل از صحبت کردن خودم مطمئن هستم . افتضاح ترین نمره را به من دادند . اگزمینر از زمین به هوا ، از پرنده به لباس ، از توریست به دم اسب سوال می پرسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *